Nogometaši PSG-a svladali su u gostima Lorient s 4-1 u 29. kolu francuske lige, te došli nadomak naslova.

Pretposljednji Lorient nije imao pravih šansi protiv vodeće momčadi lige iz Pariza. Ousmane Dembele je u 19. minuti zabio za 10, a Kylian Mbappe je u 22. postigao svoj 25. ovosezonski gol za 20.Mbappe i Dembele sudjelovali su i kod trećeg pogotka pariške momčadi, u 60. minuti Mbappe je bio dodavač, a Dembele drugi put na utakmici strijelac. Mbappe je u 90. minuti zabio drugi put na utakmici za svoj 26. prvenstveni pogodak i 20. pobjedu Parižana ove sezone.

PSG sada ima 69 bodova, 14 ispred drugoplasiranog Monaca, koji je sada izjednačen s četvrtoplasiranim Lilleom. Ne pobijede li Monežani večeras Lille, PSG će četiri kola do kraja potvrditi novi naslov prvaka.