U školsko-sportskoj dvorani Osnovne škole Dubrava u subotu je održano Prvenstvo Hrvatske serijskom zračnom puškom za kadete i kadetkinje. Organizator natjecanja bilo je Streljačko društvo “Dubrava 1094”.

U ime organizatora riječi dobrodošlice svim nazočnima uputila je predsjednica društva Marijana Kozumplik Kemenović. Tara Sablić natjecatelje je ohrabrila svojom glazbenom izvedbom “I have a dream”. Natjecanje je otvorio saborski zastupnik i načelnik općine Dubrava Tomislav Okroša, a na natjecanje je stiglo 166 najboljih kadeta i kadetkinja iz cijele Hrvatske.

U kategoriji 10m zračna puška, kadeti ekipno strijelci SD Savica, Zagreb Sven Kundid, Luka Đurik i Sven Kvesić osvojili su 1. mjesto, strijelci SK Križevci 1252, Križevci Marko Pofuk, Karlo Sačarić i Filip Črnec osvojili su 2. mjesto, a strijelci SD Dubrava 1094, Dubrava Filip Bezrok, Luka Kušterbajn i Borna Bajser 3. mjesto.

U kategoriji 10m zračna puška, kadeti, Pavao Hac iz SD Veliko Trgovišće osvojio je 1. mjesto, Matko Laginja iz SK DVD Opatija 2. mjesto, a Marko Pofuk iz SK Križevci 1252 3. mjesto.

U kategoriji 10m zračna puška, mlađi kadeti, Josip Kirinčić iz ŠSK DUB Malinska osvojio je 1. mjesto, Bruno Kralj iz SD Končar-Zagreb 1786 2. mjesto, a Marko Dragosavac iz ŠŠK HVIDR-a Sisak 3. mjesto.

U kategoriji 10m zračna puška, kadetkinje ekipno, strijelkinje SD Končar-Zagreb 1786 Sara Majer, Marina Kožar i Valentina Pantelić osvojile su 1. mjesto, strijelkinje ŠSK HVIDR-a Sisak Franka Šaban, Tara Branković i Zoja Šaban osvojile su 2. mjesto, a strijelkinje HASK – Mladost Zagreb Margita Frančišković, Ela Vidmar i Barbara Gall 3. mjesto.

U kategoriji 10m zračna puška, kadetkinje, Margita Frančišković iz HASK Mladost Zagreb osvojila je 1. mjesto, Vanja Stojanović iz SK Bolman, Bolman 2. mjesto i Senka Martinović iz SK Bolman, Bolman 3. mjesto.

U kategoriji 10m zračna puška, mlađe kadetkinje, Nika Pošmuga iz SK Lokomotiva Rijeka osvojila je 1. mjesto, Franka Šaban iz ŠSK HVIDR-a Sisak 2. mjesto, a Veronika Forjan iz SD Dubrava 1094 3. mjesto.

Važno je istaknuti da se iz SD “Dubrava 1094” natjecalo čak 20 strijelaca. U iznimno jakoj konkurenciji u kategoriji kadetkinje ekipno ekipa SD Dubrava 1094 u sastavu Marija Štrbenac, Laura Vuk i Jelena Kelečić osvojila je 4. mjesto. Veronika Forjan (189 krugova), Mia Marković (188 krugova) i Marija Štrbenac (187 krugova) osvojile su streljačka zvanja: “Nacionalni majstor strijelac”, a Laura Vuk (186krugova) i Stela Miletić (184 kruga) osvojile su zvanje “Majstor strijelac”.

otvorenje-4 proglasenje-mladje-kadetkinje-3 proglasenje-kadetkinje-ekipno proglasenje-kadetkinje-1 proglasenje-mladji-kadeti-1 proglasenje-kadeti-ekipno-2 proglasenje-kadeti-2 otvorenje-6 otvorenje-5 finele-kadetkinje-2 finele-kadetkinje-3 linije-2 linije-1