Proteklog vikenda na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu održano je Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom malokalibarskom puškom za kadetsku kategoriju u disciplinama 20 hitaca ležeći i trostav 3×10.

Križevački strijelci su ovaj vikend rušili vlastite rekorde i osvojili 4 medalje.

U disciplini 20 hitaca ležeći, ekipa kadeta S.K. “Križevci 1252” (Karlo Sačarić , Gabrijel Poljanek i Marko Pofuk) sa 481 krugom osvojila je 2. mjesto.

Nakon osnovnog meča u finalu je završilo 8 najboljih strijelaca, a među njima i naš Karlo Sačarić kao petoplasirani. U finale je krenuo sa manjim brojem krugova, ali je u 10 hitaca, koliko traje finale, bio stabilniji od dvojice svojih konkurenata i prestigao ih.

Nervoza se osjetila kod svih strijelaca i bilo je napeto do zadnjeg ispucanog metka. Kad je glavni sudac rekao da su rezultati konačni, to je bilo to, osvojena je bronca! I ne samo bronca, nego su Karlo, Marko i Gabrijel kao ekipa osvojili i srebrnu medalju. Marko Mrvčić-Žumbar je također odlično otpucao i postavio svoj novi osobni rekord.

3. Karlo Sačarić 257,5 krugova (osnovni 169 + 88,5 finalni),
12. Mario Mrvčić-Žumbar 158 krugova,
14. Marko Pofuk 157 krugova i
15. Gabrijel Poljanek 155 krugova.

U disciplini trostav 3×10, ekipa kadeta (K. Sačarić, M. Pofuk i G.Poljanek) sa 706 krugova osvojila je 1. mjesto i postali su prvaci Hrvatske ekipno!

Drugi dan, u nedjelju, u prestižnoj disciplini trostav (klečeći, ležeći i stojeći stav) u osnovnom meču križevačka ekipa je sa 706 krugova osvojila prvo mjesto s 53 kruga prednosti ispred drugoplasiranih! Ovo je ujedno i kadetski rekord kluba. Uz odličan ekipni rezultat sva tri naša strijelca su osvojila i ulazak u finale.

Finale je opet bilo napeto. Karlo Sačarić je u finale ušao kao prvoplasirani i ovaj puta je bio lovina svojim konkurentima. Prednost od 6 krugova ispred drugoplasiranog ne izgleda velika kad je jedna greška dovoljna da se izgubi i veća prednost. Marko Pofuk je ušao u finale kao 4. i zadržao svoje mjesto do kraja. Gabrijel Poljanek je do samog kraja čuvao svoje mjesto, ali jedna greška je bila dovoljna da ga prestignu dvojica.
A Karlo Sačarić je svoje prvo mjesto zadržao do samog kraja finala.

1. Karlo Sačarić 324,1 krugova (osnovni 247 + 77,1 finalni),
4. Marko Pofuk 308,0 krugova (osnovni 232 + 76,0 finalni) i
7. Gabrijel Poljanek 298,9 krugova (osnovni 227 + 71,9 finalni).

Četiri medalje za juniore na prvenstvu Hrvatske, ekipa zlato i srebro, Udvari srebro i bronca

Proteklog vikenda je u Zagrebu održano i Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom malokalibarskom puškom za juniorsku kategoriju u disciplinama 40 hitaca ležeći i trostav 3×20.

U disciplini 40 hitaca ležeći, ekipa juniora S.K. “Križevci 1252” (Matija Udvari, Marko Vjekoslav Mrvčić-Žumbar i Filip Srbljinović) sa 1026 krugova osvojila je 1. mjesto – prvaci Hrvatske!

Nakon osnovnog gađanja u finale u kojem sudjeluje 8 najboljih strijelaca ušla su  tri skriževačka strijelca. Marko i Matija krenuli su sa 3. i 4. mjesta i borili su se za 3. mjesto. Na kraju je Matija Udvari bio jači pod pritiskom i prestigao Marka sa zadnja dva hica.
Karlo Sačarić je u finale ušao kao šestoplasirani i odličnim nastupom je osvojio 5. mjesto.

3. Matija Udvari 451,4 krugova (osnovni 352 + 99,4 finalni),
4. Marko Vjekoslav Mrvčić-Žumbar 448,9 krugova, (osnovni 358 + 90,9 finalni),
5. Karlo Sačarić 429,6 krugova (osnovni 341 + 88,6 finalni) i 11. Filip Srbljinović 316 krugova.

U disciplini trostav 3×20, ekipa juniora (M. Udvari, F. Srbljinović i M.V. Mrvčić-Žumbar) sa 1385 krugova osvojila je 2. mjesto.

U prestižnoj disciplini trostav (klečeći, ležeći i stojeći stav), momci su odlično otpucali i osvojili srebrnu medalju, odnosno postali viceprvaci Hrvatske. Matija i Filip su u osnovnom meču izborili finale za 8 najboljih.