U posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Lokomotivu sa 1-0 prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza.

Rijeka je dočekala “lokose” sa četiri poraza u nizu, nakon što je izgubila tri europske (Real Sociedad 0-1, AZ 1-4, Napoli 1-2), te jednu ligašku utakmicu (Šibenik 0-2). Lokomotiva je također, tražila prekid serija od sedam susreta u Prvoj HNL bez pobjede.

Na koncu je domaćin imao više razloga za slavlje, Rijeka je pobijedila sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Robert Murić iz kaznenog udarca u 16. minuti. Jedanaesterac je skrivio Josip Pivarić igravši rukom.

Domaćin je tijekom utakmice još dva puta pogodio okvir suparničkog gola. Murić je u 54. minuti pogodio gredu, dok je u 77. minuti vratar Lokomotive skrenuo loptu u gredu nakon Kulenovićeva udarca.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je uvjerljivo sa 5-0 porazio Istru 1961.

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, “Modri” nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova. Golove za Dinamo zabili su Gavranović (6, 75), Jakić (45), Oršić (76) i Tolić (87).

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić je zabio prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenog prostora same rašlje. U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87). Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija, no Tolić je u 61. minuti uzdrmao okvir gola.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova. Rijeka se probila na četvrto mjesto sa 15 bodova.

Dodajmo kako Dinamo i Osijek imaju po jednu utakmicu manje, dok Gorica i Rijeka imaju po čak tri susreta manje.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova.