U susretu 11. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Aldo Drosina u “ludoj utakmici” pobijedila Istru 1961 sa čak 6-3 upisavši 14. pobjedu u posljednjih 16 međusobnih ligaških susreta.

Bila je to najefikasnija utakmica ova dva kluba u povijesti Prve HNL, te najefikasnija utakmica ove sezone.

Do sada su Rijeka i Istra odigrali jednu utakmicu sa sedam golova, bila je to pobjeda Rijeke (7-0) u svibnju 2019. i tri puta su odigrali sa po šest golova, 4-2 za Rijeku u srpnju prošle godine, te dva puta 3-3.

Domaćin je sjajno ušao u susret i već u 18. minuti Puljani su poveli. Blagojević je ubacio loptu na drugu stativu, Beljo je odlično spustio glavom, a Joao Silva iz okreta zabio svoj prvi gol za Istru.

Međutim, Rijeka je munjevito uzvratila i do kraja poluvremena je zabila četiri gola. Izjednačio je Anton Krešić u 23. minuti, u 32. je Domagoj Pavičič zabio za 2-1, a isti je igrač sedam minuta kasnije povisio na 3-1. Do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Haris Vučkić u 41. minuti.

Golijada Rijeke se nastavila i u nastavku. U 52. minuti Murić je sjajnom loptom uposlio Ampema koji je s vrha peterca pogodio za 5-1.

Tračak nade domaćina u moguće čudo donijeli su Mahmoud u 60. i Lisica u 77. minuti smanjivši na 3-5, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bušnja u 85. minuti pogodivši za 6-3.

U prvom subotnjem susretu Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Slaven Belupo sa 3-0 upisavši prvu pobjedu u zadnjih šest kola, dok je momčad iz Koprivnice bez pobjede već deset kola.

Golove za Lokomotivu zabili su Silvio Goričan (54), Lukas Kačavenda (70) i Sandro Kulenović (72).

Lokomotiva je povela u 54. minuti. Bruno Goda se okliznuo na jednu dugačku loptu, Aliyu Ibrahim je to iskoristio, uzeo loptu te ubacio u kazneni prostor gdje je natrčao Silvio Goričan i zabio za 1-0.

Korak bliže pobjedi “lokosi” su stigli u 70. minuti nakon što je Lukas Kačavenda zabio za 2-0. Aliyu je glavom dao povratnu loptu, Damian van Bruggen je loše “očistio”, lopta je došla do Cokaj koji je asistirao Kačavendi, a mladi “Vatreni ” zatresao mrežu.

Seriju nevjerojatnih grešaka gosti su nastavili samo minutu kasnije. Nakon što su primili pogodak, krenuli su s centra, Van Bruggen se okliznuo, Kačavenda je ukrao loptu, jurnuo prema golu, te nesebično dodao Kulovenoviću koji je zabio u praznu mrežu za 3-0 i kraj priče.

Lokomotiva je ovom pobjedom prekinula crni niz tijekom kojeg je u zadnjih pet kola osvojila samo jedan bod, dok je Slaven Belupo nakon senzacionalne pobjede protiv Dinama u prvom kolu na stadionu Maksimir (2-0) nanizao već deset kola bez pobjede, pri čemu sedam poraza i tri remija.

U nedjelju su na rasporedu dvije utakmice, snage će odmjeriti Dinamo i Hrvatski Dragovoljac, te u derbiju kola Osijek – Hajduk.

U petak je Gorica u prvom susretu 11. kola slavila na Šubićevcu protiv Šibenika sa 2-1.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 23 boda, Osijek ima 20 bodova, dok Dinamo i Hajduk imaju po 19 bodova. Rijeka i Osijek imaju po utakmicu manje, Dinamo tri, a Hajduk dvije manje.

Posljednja dva mjesta drže Slaven Belupo sa šest i Dragovoljac s pet bodova.

REZULTATI:
Lokomotiva – Slaven Belupo 3-0 (Goričan 54, Kačavenda 70, Kulenović 72)
Istra 1961 – Rijeka 3-6 (Silva 18, Mahmoud 60, Lisica 77 / Krešić 24, Pavičić 32, 37, Vučkić 41, Ampem 52, Bušnja 85)