U susretu sedmog kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin sa 3-1 preuzevši vrh ljestvice hrvatskog prvenstva.

Varaždin je poveo, međutim “Modri” su u nastavku susreta preokrenuli rezultat eurogolovima Mislava Oršića ostvarivši petu pobjedu ove sezone.

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Domagoja Droždeka iz kaznenog udarca kojeg je u svom prvom nastupu za Dinamo skrivio Danac Rasmus Lauritsen. Nakon jednog ubačaja iz kornera, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez ‘nagrađen’ i žutim kartonom.

Izjednačio je Mislav Oršić u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Isti je igrač u 54. minuti zabio iz još jednog slobodnjaka. Ovoga puta Oršić je opalio sa skoro 30 metara sjajno pogodivši za 2-1.

“Modri” su u 88. minuti zabili i treći pogodak, strijelac je bio Lovro Majer, međutim gol je poništen zbog zaleđa.

Večeras se još sastaju Rijeka i Slaven Belupo.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po 16 bodova.