U susretu 22. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Rijeku sa 2-0 izjednačivši se s Dinamom na vrhu ljestvice, no “Modri” imaju utakmicu manje.

Osijek je bio konkretniji i opasniji i posve zasluženo je stigao do novih bodova, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Ramon Mierez (25, 70).

Bjeličinoj momčadi ovo je bio treći derbi zaredom nakon pobjede nad Hajdukom i poraza od Dinama prije tjedan dana, te šesta pobjeda u zadnjih sedam kola, dok je Rijeka je u zadnjih sedam kola upisala samo jednu pobjedu.

Domaćin je već u petoj minuti mogao do vodstva, Silva je ubacio, a Miloš pucao glavom i pogodio desnu vratnicu. Lopta se odbila prema Mierezu, no Argentinac se nije najbolje snašao. Ipak, 15 minuta kasnije Mierez je bio precizan pogodivši za vodstvo. Ubacio je Jugović iz kornera, Škorić je prebacio loptu do Miereza koji je glavom zabio za 1-0.

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja sve do 70. minute kada je Osijek udvostručio svoje vodstvo nakon velike pogreške gostujućeg vratara.

Nevistić je na jednu dugačku loptu izašao iz kaznenog prostora, te je pokušao izbiti, no loše ju je zahvatio što je iskoristio neumorni Mierez i lagano zabio za 2-0 na prazan gol.

Osijek se ovom pobjedom bodobno izjednačio s Dinamom, oba kluba imaju po 48 bodova, no “Modri” imaju bolju razliku pogodaka i susret manje.

Gorica je treća sa 43 boda, dok je Rijeka na četvrtoj poziciji sa 32 boda. Slijede Hajduk (26), Šibenik (25)…

Posljednje mjesto drži Istra 1961 sa 14 bodova, četiri manje od Lokomotive na devetoj poziciji.

Osijek – Rijeka 2-0 (Mierez 25, 70)