Nogometaši Lokomotive svladali su Šibenik u Kranjčevićevoj ulici 2-1 (2-1) u ogledu posljednjeg 36. kola Prve HNL čime su osigurali peto mjesto na kraju sezone.

Jedina dvojba prije posljednjeg kola u Prvoj HNL bila je hoće li peta biti Lokomotiva ili Gorica. Lokomotivi je ovog petka za to trebao samo bod, a osvojena su sva tri u susretu gdje se sve zanimljivo dogodilo se u prvom poluvremenu. Tada su i postignuti svi pogoci, Sandro Kulenović i Mateo Marić za domaćina, a Ivan Delić za goste.

Utakmica je počela idealno za domaćina jer je Mesa napravio prekršaj za jedanaesterac, a siguran je pritom bio Kulenović za 1-0. Nakon tog pogotka uslijedilo je razdoblje igre u kojem su podjednako prijetili i jedni i drugi. Domaćin je, pak, poveo 2-0 u 29. minuti, a opet je u središtu pozornosti bio Stojković.

Taj je mladi igrač Lokomotive iznudio jedanaesterac, dok je tada asistirao strijelcu Mariću. Nakon drugog gola Lokomotiva je zavladala travnjakom, ali na samom kraju prvog dijela gosti su smanjili. Lijepi je pogodak zabio Delić, a i njemu, kao i ranije Kulenović, to je bio okrugli deseti ovosezonski pogodak u Prvoj HNL.

U drugom dijelu igra se posve razvodnila, a najbolju šansu imao je gostujući igrač Ćurić koji nakon točno sat vremena igre ipak nije uspio izjednačiti.

Lokomotiva je tako sezonu završila na petom mjestu, dok su Šibenčani završili kao osmi.

Podsjetimo kako su se u prvom susretu 36. kola Prve HNL nogometaši Istre 1961 od sezone oprostili domaćom pobjedom protiv Slaven Belupa od 3-1 (0-0).

Bila je to prva pobjeda Istre 1961 nakon 28. siječnja (Gorica), a između ta dva slavlja pulska momčad je ostvarila sedam neodlučenih rezultata i sedam poraza. Svi su golovi postignuti u nastavku susreta, a igrač utakmice bio je domaći napadač Dion Drena Beljo koji je dao dva gola. Još je jedan za Istru 1961 dodao Bande, a za goste Zvonarek. Beljo je došao do 15 pogodaka ove sezone te je treći strijelac Prve HNL.

Od prije je bilo poznato kako Istra 1961 sezonu završava na devetom, a Slaven Belupo na sedmom mjestu.

Ligaška sezona završava subotnjim susretima Rijeke i Hrvatskog dragovoljca, Gorice i Osijeka te za sam kraj Dinama i Hajduka. Nakon svega još će se 26. svibnja odigrati finale Kupa na Poljudu između Hajduka i Rijeke.