U prvom susretu 11. kola Prve HNL nogometaši Gorice slavili su na Šubićevcu protiv Šibenika 2-1.

Gorica je time prekinula kratki negativan niz te se učvrstila na petom mjestu ljestvice, dok je Šibenik poražen sedmi put ove sezone i ostao je sedmi.

Dvoboj je počeo napadima Šibenika, a najopasniji po gostujućeg vratara Banića bili su Jakoliš i Marin. No, gosti iz Velike Gorice su vrlo brzo uzvratili i to na majstorski način.

U prošlom kolu Toni Fruk je postigao sjajan pogodak protiv Rijeke, a sada je režirao novu majstoriju. U 15. minuti je gromovito raspalio s 15-ak metara iskosa te je pogodio bliže rašlje domaćih vrata.

Nakon primljenog gola Šibenik je nastavio napadati, ali krajem poluvremena novi šok za domaćina. U 41. minuti je ponovno pucao Fruk, a lopta se od Perića odbila u mrežu.

U drugom poluvremenu nastavila se inicijativa Šibenika koji je nizao šanse i u 66. minuti je napokon smanjio. Ćurić je opalio s 25 metara, a lopta je udarivši od Krizmanića promijenila smjer i zakoprcala se u mreži. Premda je pokušavao, Šibenik do kraja nije uspio uzeti barem bod.

Gorica je prije ove pobjede izgubila dvije utakmice u dramatičnim završnicama i sudačkim nadoknadama (Osijek 2-3 i Rijeka 3-4). Šibenik je, pak, dobio uvodne tri domaće utakmice u sezoni, ali je onda izgubio dva puta u nizu (Osijek i sada Gorica).

U subotu će igrati Lokomotiva i Slaven Belupo (17 sati), odnosno, Istra 1961 i Rijeka (19:05 sati), dok su u nedjelju na rasporedu utakmice Dinamo – Hrvatski dragovoljac (17 sati) i derbi Osijek – Hajduk (19:30 sati).

Prva HNL, 11. kolo: Šibenik – Gorica 1-2 (Čurić 66 / Fruk 15, 41)