Igrači Futsal Pule pobijedili su Novo Vrijeme 6-1 na domaćem terenu čime su izjednačili na 1-1 finalnu seriju doigravanja Prve HMNL.

Novi prvak i nasljednik Olmissuma postat će momčad koja prva ostvari tri pobjede, a finalna serija sada se seli u Makarsku gdje se igraju sljedeće dvije utakmice. Prva je na rasporedu u petak (20 sati).

Odlično prvo poluvrijeme kulminiralo je u 14. i 15. minuti kada su postignuta tri pogotka. Prvo je majstoriju izveo gostujući igrač Pulinho koji je zabio za 1-0 Novog Vremena, no odgovor domaćina bio je baš žestok.

Već u sljedećem napadu izjednačio je Šulentić, dok je vrlo brzo nakon toga bilo 2-1 za pulsku momčad nakon pogotka Bilića.

U nastavku utakmice dugo se igralo vrlo oprezno i tvrdo, no sedam minuta prije kraja Daniel Moravac je zabio za 3-1 Futsal Pule što je posve rasplamsalo utakmicu. U idućih 60-ak sekundi domaći vratar Luketin i okvir vrata tri puta su zaustavljali opasne nalete Makarana koji su bili kažnjeni u 36. minuti kada je Mataja povećao na 4-1.

Do kraja su domaći igrači zabili još dva gola, Daniel Moravac i Šulentić, ali je donekle slavlje Puljana pokvarila očigledno teža ozljeda ponajboljeg igrača Mataje.

Prva HMNL, doigravanje (finale, druga utakmica):

Futsal Pula – Novo Vrijeme 6-1 (serija je izjednačena na 1-1, igra se na tri dobivene utakmice)