Nogometaši Osijeka ostvarili su novu pobjedu u pripremnoj utakmici, dok je splitski Hajduk remizirao protiv Veleža na Poljudu.

Osječki nogometaši odigrali su zadnju utakmicu na pripremama u Poreču te su s 3-0 svladali slovenskog prvoligaša Tabor iz Sežane. Najbolji igrač utakmice bio je Ivan Fiolić s dva pogotka, dok je jednom asistirao kod gola kojeg je zabio Brlek.

Dodajmo kako je u drugom poluvremenu Mierez promašio jedanaesterac za Osijek, a ovo je, inače, ukupno bila četvrta prijateljska utakmica Osijeka tijekom zime i četvrta pobjeda.

Hajduk je odigrao drugu pripremnu utakmicu. Nakon 2-1 protiv Širokog Brijega na Poljudu, ovaj put je na domaćem terenu remizirao 1-1 protiv Veleža, trenutačno osme momčadi bosansko-hercegovačke Premijer lige.

Hajduk je poveo u 59. minuti kada je strijelac bio Marko Livaja. Nakon toga su Splićani propuštali prilike, a u 89. je konačnih 1:1 postavio Pršeš.