Policijska uprava koprivničko-križevačka izvijestila je o slučaju prevare s kriptovalutama.
Tijekom ove godine, 58 – godišnjak je stupio u kontakt s nepoznatim osobama koje su ga lažno obavijestile da na računu kriptovaluta posjeduje određeni novčani iznos te ga radi povrata zarađenog novca tražili osobne i bankovne podatke, što je oštećeni i učinio.
Naknadno je shvatio kako s računa nedostaje novac te da je počinitelj neovlašteno pristupio njegovim bankovnim računima i obavljao isplate od više tisuća eura.
Policijski službenici nastavljaju kriminalističko istraživanje.
Policija upozorava građane da budu oprezni kako ne bi postali žrtve investicijskih prijevara. Osim što je samo ulaganje u kriptovalute rizično, postoji opasnost da ćete naići na počinitelje koji će vas pokušati prevariti ili ćete postati žrtve hakerskog napada.
Budite sumnjičavi, dobro se informirajte i potražite nepristrani financijski savjet prije nego što nekom date ili uložite novac, poručuju iz policije.