Borile smo se, ali nije baš išlo kako smo si zamislile, kazala je hrvatska skijašica Leona Popović nakon osvojenog 11. mjesta u slalomu Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori.

Popović je prvu vožnju završila na drugom mjestu nakon što je pala na zadnjim vratima i doslovno napravila salto ulaskom u cilj. Međutim, posljednja vrata je skijama uspjela proći s prave strane i proći bez diskvalifikacije.

“Nažalost, pala sam pred samim ulaskom u cilj. Osjetila sam bol u koljenu, malo sam se zabrinula, no ligamente smo provjerili i oni su ok,” kazala je.

U drugoj vožnji se usprkos bolnom koljenu odlično držala do zadnjeg sektora u kojem je napravila grešku i na kraju utrku završila na 11. mjestu sa 2.16 sekundi zaostatka za pobjednicom Slovakinjom Petrom Vlhovom.

“Utrka je bila po dosta teškim uvjetima, u drugoj vožnji sam imala malo više problema nego što sam očekivala,” dodala je.

Druga hrvatska predstavnica u Kranjskoj Gori Zrinka Ljutić, koja je prvu vožnju završila na 29. mjestu nakon greške, i u drugoj je vožnji pogriješila i nije završila utrku. To joj je treći slalom u nizu kojeg nije završila.

“U prvoj vožnji sam napravila pogrešku i jedva sam se uspjela spasiti, dok su u drugoj vožnji “haklala” jedna vrata i bilo je gotovo,” rekla je Ljutić.

“Flachau je iduća prilika da popravim ovaj loš niz rezultata,” dodala je.

Vodeća u ukupnom poretku Amerikanka Mikaela Shiffrin nije uspjela završiti prvu vožnju. Shiffrin u ukupnom poretku ima 929 bodova, druga je Vlhova sa 722 bodova, a treća je Talijanka Federica Brignone sa 697 bodova. Popović je 19 sa 163 boda, a Ljutić 15. sa 208 bodova.

U poretku slaloma Shiffrin je također prva (430), ali nakon današnje utrke ima smo pet bodova prednosti ispred Vlhove (425). Treća je Duerr sa 350 bodova. Popović je osma u poretku slalomašica sa 163 boda, a Ljutić 19. s 81 bodom.