Protekli tjedan u Križevcima su odigrane poluzavršnice državnog prvenstva u košarci za osnovne i srednje škole. Prvo su u utorak nastupili osnovnoškolci a prvo mjesto je osvojila Osnovna škola Vladimir Nazor iz Križevaca. Bolji su bili od OŠ A.G. Matoša iz Čačinaca rezultatom 55:31 te se tako plasirali u finale gdje su igrali protiv II. OŠ Varaždin. U napetoj završnici izvukli su pobjedu 33:27. Treće mjesto je osvojila OŠ Donja Dubrava koja je porazila Čačinčane 36:29.

Križevčani će tako predstavljati regiju na državnom prvenstvu u Poreču, a njihova voditeljica je profesorica Ksenija Kranjčec.

U petak poluzavršnicu su igrale srednje škole, a u iznimno kvalitetnom i izjednačenom turniru prvo mjesto je osvojila Srednja škola Ivanec iz Ivanca. U prvoj utakmici bili su bolji od Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice rezultatom 52:46, da bi u finalu bez većih problema porazili Gimnaziju Petra Preradovića iz Virovitice 45:23. Treće mjesto su osvojili Koprivničanci koji su pobijedili Ekonomsku i trgovačku školu iz Čakovca.

Vrijedi spomenuti kako je gotovo cijela ekipa Srednje škole Ivanec sačinjena od košarkaša tamošnjeg Košarkaškog kluba Ivančice, čiji su juniori nedavno nastupili i na Poluzavršnici Prvenstva Hrvatske te im je ovo dodatna potvrda za uložen trud i dobar rad. Također, svi koji su prisustvovali turniru složit će se kako je Luka Putar iz Ivaneca bio najbolji igrač natjecanja. Bilo je sjajnih asistencija i koševa s njegove strane.