Policijska uprava koprivničko-križevačka izvijestila je kako su u četvrtak, 22. svibnja, policijski službenici u nadzoru cestovnog prometa zaustavili troje vozača koji su upravljali vozilima i počinili niz prometnih prekršaja. Jednom je vozaču i trajno oduzeto vozilo u korist Republike Hrvatske.
Tako su u 13.45 u Koprivničkim Bregima, policijski službenici zaustavili osobni automobil koprivničke registarske oznake, kojim je upravljala 54-godišnja vozačica za vrijeme dok joj je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije te na raskrižju drugom vozilu oduzela prednost prolaska.
Vozačica je uhićena i jučer, 23. svibnja, uz optužni prijedlog dovedena na nadležni prekršajni sud koji ju je kaznio kaznom zatvora od pet dana uvjetno na 10 mjeseci, novčanom kaznom od 390 eura i izrečena joj je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije od 1 mjeseca.
U 20.10 u Ulici Stjepana Radića, u Reki, policijski su službenici zaustavili teretni automobil koprivničke registarske oznake kojim je upravljao 25-godišnji ponavljač prometnih prekršaja.
Daljnjom kontrolom utvrđeno je da mu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova.
Zbog počinjenja istovrsnih prekršaja od vozača je privremeno oduzeto vozilo kojim je upravljao te je o tome obaviješten nadležni prekršajni sud, koji odlučuje o daljnjem postupku s oduzetim vozilom.
Vozač je uhićen i jučer, 23. svibnja je uz optužni prijedlog doveden na prekršajni sud koji ga je kaznio kaznom zatvora od 15 dana uvjetno na 12 mjeseci, dok mu je vozilo kojim je upravljao trajno oduzeto u korist Republike Hrvatske.
Nadalje, u 22.10 u Majurcu, 25-godišnji ponavljač prometnih prekršaja upravljao je osobnim automobilom križevačke registarske oznake te nije postupio po zahtjevu policijskog službenika da zaustavi vozilo.
Nakon što je zatečen po policijskim službenicima te obavljenim alkotestiranjem, kod vozača je utvrđena koncentracija alkohola od 1,04 promila. Također je utvrđeno da mu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova i nije bio vezan sigurnosnim pojasom.
Vozač je uhićen i smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva, a potom je jučer, 23. svibnja, uz optužni prijedlog doveden na nadležni prekršajni sud koji mu je odredio zadržavanje od tri dana i predan je u zatvor u Bjelovaru, objavila je policija.