U susretu 2. kola A skupine EHF Europske lige, rukometašice Podravka Vegete su u ŠSD Josip Samaržija-Bepo pobijedile danski Nykobing sa 25-23 upisavši prvu pobjedu.

Nakon nesretno i nespretno ispuštene pobjede u Mađarskoj protiv Praktiker-Vaca, rukometašice Podravka Vegete su u dvoboju 2. kola pobijedile danski Nykobing sa 25-23 upisavši prvu pobjedu u skupini.

Podravka je u prvom kolu na gotovo nevjerojatan način ispustila pobjedu premda je sedam minuta prije kraja imala velikih +7 (28-21). Nažalost, Podravka do kraja utakmice više nije zabila niti jedan gol, dok su mađarske igračice zabile sedam golova izborivši remi.

I ovoga puta hrvatski sastav je umalo ispustio veliku prednost. Podravka je u drugom dijelu imala osam razlike, no Dankinje su smanjile na samo gol minusa. Ipak, odabranice Ivice Obrvana su iščupale pobjedu.

Koprivnički sastav je odlično ušao u utakmicu. Poveo je 5-1, pa 11-5, a sa šest razlike je završio u prvi dio (12-6). U nastavku susreta Podravka je u dva navrata imala i osam pogodaka viška, no Dankinje su tri minute do kraja smanjile na smo dva gola zaostatka (23-21), da bi se u zadnje dvije minute ušlo sa rezultatom 23-22. Srećom, Josipa Mamić je s krila 70 sekundi prije kraja zabila važan gol za 24-22, a nakon što Dankinje nisu bile uspješne, Katarina Pandža je zabila za potvrdu pobjede 30 sekundi prije kraja. Gošće su do kraja tek smanjile poraz na konačnih 25-23.

Josipa Mamić je predvodila Podravka Vegetu s osam golova, dok su Ana i Katarina Pandža zabile po pet golova. Na suprotnoj strani najefikasnije su bile Mona Obaidli s pet i Rosa Skovlund sa četiri gola.

U drugom susretu iz ove skupine Storhamar je pobijedio Praktiker-Vac s uvjerljivih 35-17. Josephine Lofqvist je bila najefikasnija u norveškim redovima sa sedam golova, dok je Nikolet Marincsak predvodile suparnika sa šest golova.

Na ljestvici vodi Storhamar sa četiri boda, Podravka Vegeta ima tri boda, Vac je na jednom bodu, a Nykobing je upisao dva poraza.

U idućem kolu Podravka Vegeta će 20. siječnja ugostiti vodeći Storhamar.