Koncertom senegalske pjevačice Aminate Seydi s pratećim sastavom The Astronauts i uz gostovanje Snow Owla, odnosno kolumbijskog basista Juana Garcije-Herrerose u četvrtak je u Opatiji počeo Liburnia Jazz Festival koji ove godine slavi svoj 15 rođendan pod motom “Najbolje od najboljeg jazza”.
Na programu festivala do 5. srpnja je 14 koncerata na osam pozornica.
Najznačajnije ime ovogodišnjeg festivala je latin jazz supregrupa Volcano. Čine je Gonzalo Rubalcaba, Horacio ‘El Negro’ Hernandez, Giovanni Hidalgo i Jose Armando Gola. Njih četvorica su kao autori ili prateći glazbenici snimili ukupno 150 albuma te su dobinici mnoštva nagrada i priznanja.
Izdvajaju se još i koncert Liburnia Jazz Uniona feat, Croatian Jazz All Star na kojem će nastupiti Elvis Stanić, Tamara Obrovac, Marko Tolja, Tina Vukov, Neven Frangeš, Hrvoje Rupčić i drugi te koncert Urođa Perića – Perryja, glazbenika koji je postao poznat po originalnim interpretacijama pjesama iz zlatnog doba bluesa, soula i jazza.
Festival se održava na Ljetnoj pozornici u Opatiji te na više drugih lokacija u gradu, kao i na brodiću koji će ploviti morem ispred Opatije, jedinstvenom Jazz Boat-u.
(Hina)
fah





