Napoli, Real Sociedad i AZ, suparnici Rijeke u Europskoj ligi, te Feyenoord i CSKA, koji se nalaze u skupini s Dinamom, imali su uspješan ligaški vikend. Svih pet klubova ostvarilo je pobjede, dok je Wolfsberger svoj susret odgodio zbog brojnih igrača pozitivnih na koronavirus.

Napoli je nakon slavlja na Rujevici, bio uspješan i na gostovanju kod Bologne pobijedivši sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Victor Osimhen u 23. minuti.

Napoli se ovom pobjedom probio na treće mjesto Seri A sa 14 bodova, dva manje od lidera Milana koji ima i utakmicu manje.

Real Sociedad je kod kuće pobijedio Granadu sa 2-0 vrativši se na vrhu Primere.

Granada je tijekom tjedna putovala na Cipar u Europskoj ligi i vratila se s više zaraženih igrača, ali La Liga nije udovoljila njihovu zahtjevu za odgodom ove utakmice. Tako su Baski lako došli do pete pobjede u nizu nad desetkovanim protivnikom, koji je u prvoj ekipi imao čak petoricu ispod 20 godina.

Nacho Monreal (22) i Mikel Oyarzabal (27pen) donijeli su pobjedu Sociedadu već u prvom dijelu, a kasnije domaćem Brazilcu Willian Joseu u 54. minuti penal obranio tek 18-godišnji vratar Granade Angel Jimenez, da bi u 86. minuti Branič Reala Robin Le Normand dobio crveni karton. U sudačkoj nadoknadi penal je promašio i igrač Granade Darwin Machis.

Sociedad vodi sa 20 bodova ispred Villarreala sa 18 bodova.

Uspješan je bio i AZ koji je na gostovanju pobijedio Heerenveen sa 3-0. Strijelci su bili Teun Koopmeiners (29-11m), Lucas Woudenberg (41-ag) i Jesper Karlsson (47).

Momčad iz Alkmaara trenutačno se nalazi na osmom mjestu sa 11 bodova, 10 manje od lidera Ajaxa i Vitessea.

U susretu 4. kola F skupine 26. studenog igrat će Napoli – Rijeka, te AZ – Real Sociedad.

Na ljestvici vode AZ, Napoli i Sociedad sa po šest bodova, dok je Rijeka na začelju bez bodova.

Uspješni su bili i suparnici zagrebačkog Dinama, Feyenoord i moskovski CSKA ostvarili su ligaške pobjede, dok je Wolfsberger svoj susret odgodio zbog brojnih igrača pozitivnih na koronavirus.

Feyenoord je u susretu osmog kola nizozemskog prvenstva na svom stadionu pobijedio Groningen sa 2-0, a golove su zabili Geertruida (50) i Berghuis (84-11m).

Momčad iz Rotterdama trenutačno se nalazi na trećem mjestu ljestvice sa 18 bodova, tri manje od Ajaxa i Vitessea.

CSKA je identičnim rezultatom u susretu 14. kola ruskog prvenstva pobijedio Rostov sa 2-0.

Pobjedu moskovskom sastavu donijeli su Kučajev (20) i Čalov (74). Gosti su u 60. minuti imali jedanaesterac, no Eremenko nije bio precizan.

Nikola Vlašić je igrao cijeli susret za moskovski sastav, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 80. minuti.

CSKA vodi na ljestvici sa 31 bodom, tri više od Spartaka.

Idući suparnik “Modrih”, Wolfsberger je nakon poraza u Zagrebu trebao igrati protiv Sturma no utakmica je odgođena zbog novih slučajeva koronavirusa u njihovim redovima.

Europska liga nastavlja se 26. studenog kada će Dinamo gostovati u Klagenfurtu kod Wolfsbergera, dok se u drugom susretu sastaju CSKA – Feyenoord.

Nakon tri kola na ljestvici skupine K vodi Dinamo s pet bodova, Wolfsberger i Feyenoord imaju po četiri boda, a CSKA je na začelju s dva boda.