U susretu 19. kola turskog nogometnog prvenstva Trabzonspor je pobijedio Samsunspor sa 2-1, a prvi gol za pobjednički sastav zabio je hrvatski nogometaš Filip Beković.

Hrvatski stoper je zabio gol u 21. minuti. Anastasios Bakasetas je ubacio iz slobodnog udarca, a Benković glavom pogodio za svoj drugi gol ove sezone.

Benković je u Trabzonspor stigao ovoga ljeta na posudbu iz Udinesea nakon što je prošlu sezonu proveo na posudbi u Eintrachtu iz Braunschweiga.

Podsjetimo Benković je 2018. iz Dinama preselio u Leicester City za nagađalo se, 14.5 milijuna eura. U Leicesteru se nije previše naigrao, veći dio vremena proveo je na posudbama u Celticu, Bristol Cityju, Cardiff Cityju i OH Leuvenu. Nenad Bjelica je doveo Benkovića u Tursku, no hrvatski stručnjak je ubrzo dobio otkaz.

Drugi gol za Trabzon zabio je Paul Onuachu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Rezultat je smanjio Taylan Antalyali iz jedanaestefca u petoj minuti nadoknade.

Benković je proveo cijeli susret na terenu, dok je Mislav Oršić i dalje izvan stroja.

U ranije odigranom susretu Sivasspor i Galatasaray su remizirali 1-1.

Gosti su poveli u 45. minuti golom Kerema Demirbayja, a izjednačio je Fode Koita iz jedanaesterca u 86. minuti.

Na ljestvici vodi Fenerbahče sa 50 bodova, Galatasaray na drugom mjestu ima dva boda manje, treći je Trabzonspor sa 36 bodova, dok Bešiktaš na četvrtom mjestu ima 32 boda.