U susretu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Sociedad je pobijedio Valenciju sa 3-0, a za domaći sastav je nastupio hrvatski reprezentativac Luka Sučić.

Takefusa Kubo (8) i Orri Oskarsson (80, 90+2) bili su strijelci za baskijski sastav koji je upisao tek drugu pobjedu sezone, dok je Valencija upisala već peti poraz.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić je za Sociedad igrao do 75. minute.

U ranije podigranom susretu Rayo Vallecano i Leganes su remizirali 1-1.

Sergio Camello je u osmoj minuti doveo Rayo u vodstvo, a izjednačio je Juan Cruz u 55. minuti.

Getafe je pobijedo Deportivo Alaves sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu sezone. Getafe, koji je u prvih sedam kola upisao četiri remija i tri poraza, napokon je dočekao slavlje.

Golovima Maura Arambarrija u 43. minuti i Luisa Mille iz jedanaesterca u 57. minuti nanio je Alavesu četvrti poraz sezone.

Getafe je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja i trenutačno drži 14. mjesto sa sedam bodova, dok je Alaves osmi s dva boda više.

Sa sedam uzastopnih pobjeda vodi Barcelona koju večeras čeka gostovanje kod Osasune.