U Boksačkom centru Zagreb završeno je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore. Dobili smo sedam novih državnih prvaka po kategorijama. Luka Plantić u poluteškoj kategoriji proglašen je najboljim boksačem PPH-a, a najbolji tehničar je Matteo Komadina iz Rijeke u kategoriji 64 kg.

“Sport bez publike nije ono pravo i zato nas veseli da su izravni prijenosi na Sportskoj televiziji i Arena Sportu omogućili svim ljubiteljima boksa u cijeloj Hrvatskoj i susjedstvu da prate kvalitetne mečeve. Prava finala i boks na visokoj razini imali smo već u polufinalnim mečevima kada su boksači prikazali vrhunski kvalitetne borbe. Možemo biti više nego zadovoljni viđenim na državnom prvenstvu, pogotovo što smo svi još uvijek pogođeni covid krizom,” kazao je predsjednik HBS-a Bono Bošnjak.

Plantić, koji je član BK Salona Solin maksimalno je odradio sve tri borbe na državnom prvenstvu u kategoriji do 81 kg. U finalu je imao najteži zadatak, odličnog i hrabrog boksača iz Rijeke Mateja Uremovića. Na koncu je olimpijski kandidat osvojio zlato podijeljenom odlukom 4-1. Brončane medalje osvojili su Petar Leskur (Grom Split) i Leo Cvetković (Omega).

U kategorija 60 kg slavio je Diego Mamić (Pula) koji je dominantno završio meč u drugoj rundi protiv Filipa Kolaka iz Coloseuma. Brončane medalje osvojili su Sandro Stanić (Joker Split) Bruno Vidaček (Lokomotiva).

U kategorija 64 kg puno neizvjesniji meč priredili su Matteo Komadina iz Rijeke i Filip Poturović iz Nove Gradiške. U otvorenom meču u sve tri runde, suci su podijeljenom odlukom 4-1 dali prednost kvalitetnom tehničaru Komadini i Riječanin je novi prvak Hrvatske, a Poturović se morao zadovoljiti srebrom. Brončane medalje osvojili su Patrik Licul (Pula) i Mateo Ćuk (Omega Zagreb).

Čakovčanin Filip Kolar je osvojio zlato u kategoriji do 69 kg protiv Petra Pavčeca iz Nokauta. Suci su Kolara prvakom proglasili podijeljenom odlukom 3-2, a brončane medalje osvojili su Petar Cetinić (Rijeka) i Franco Jerković (Gladijator).

U kategoriji do 75 kg Gabrijel Veočić iz Slavonskog Broda je podijeljenom odlukom sudaca 3-2 pobijedio Nou Ježeka iz Titana. Brončane medalje osvojili su Patrik Grđan (Omega) i Pavao Dekaris Galjanić (Leonardo).

U kategorija do 91 kg olimpijski kandidat Toni Filipi iz Gladijatora je jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio Zvonimira Rebolja iz Osijeka. Brončane medalje osvojili su Kristijan Duje Gaćina (Gladijator) i Ivan Stupalo (Solin).

Olimpijski kandidat superteškaš Marko Milun (Leonardo) superiorno je odboksao meč za prvaka Hrvatske pobijedivši u finalu Marijana Brnića iz Groma Split. Brončane medalje osvojili su Jure Babić (Leonardo) i Toni Kasumović (Team Predator Rijeka).