Vaterpolisti splitskog Jadrana, aktualni prvaci Hrvatske, poveli su s 1-0 u finalnoj seriji domaćeg prvenstva protiv Jug Adriatic osiguranja, Jadran je u prvom ogledu finala kao domaćin slavio s 14-10 (2-3, 5-1, 4-2, 3-4).

Početak finalne serije bio je potpuno izjednačen te je nakon prve četvrtine splitskog dvoboja Jug AO imao minimalnu prednost od 3-2. Ključni trenutak susreta u petak bila je druga dionica gdje su Splićani potpuno dominirali. Dobili su taj dio igre s 5-1, poveli su s tri gola razlike, a tijekom treće četvrtine su dodatno povećali prednost i osigurali vodstvo 1-0 u finalu.

Po tri pogotka za Splićane su postigli Jerko Marinić Kragić i Loren Fatović, dok su po dva dodali Harkov i Radović. Kod gostiju je prvi strijelac bio Hannes Daube s četiri pogotka, dok je Rino Burić dodao dva gola.

Prošle sezone Jadran je osvojio premijernu titulu prvaka Hrvatske baš u finalnoj seriji protiv Juga AO koji u svojim vitrinama ima čak 17 titula prvaka Hrvatske.

Finalna serija se igra na tri dobivene utakmice, a domaćin drugom ogledu bit će Jug AO. Dvoboj u Dubrovniku na rasporedu je 24. svibnja.