Rukometaši PPD Zagreba od 2007. nisu znali za poraz u utakmicama domaćeg prvenstva, a taj je nevjerojatan niz u subotu u Našicama zaustavio Nexe koji je pred svojim navijačima slavio sa 30-29 (16-14) u dvoboju 5. kola Premijer lige za prvaka.

Gosti iz Zagreba su vodili samo na početku utakmice (1-3, 3-5), a kad su rukometaši Nexea poveli sa 6-5 do kraja utakmice se više nisu našli u rezultatskom zaostatku.

Na poluvrijeme su otišli s dva pogotka prednosti (16-14), a u 35. minuti su došli do najvećih +5 (20-15). U zadnjih šest minuta Nexe je ušao s vodstvom 30-26, što je bila dovoljna prednost. Iako je utakmica završila 30-29, pobjeda domaćih nije bila ugrožena, jer je Ivan Čupić posljednji pogdak za PPD Zagreb postigao iz sedmerca nakon što je već isteklo vrijeme.

Najbolji igrač domaćina bio je hrvatski reprezentativac Halil Jaganjac sa 10 pogodaka. Po četiri pogotka postigli su Marin Jelinić, Mario Tomić i Dorian Markušić.

Ivan Čupić je sa osam pogodaka bio najbolji strijelac PPD Zagreba, a sedam golova iz sedam šuteva postigao je Nikola Grahovac.

Nexe je sa osam bodova preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. PPD Zagreb također ima osam bodova. Sesvete i Gorica imaju po četiri boda i utakmicu manje, a Varaždin i Poreč po dva.