Košarkaši Splita, Cedevite Junior i Dubrave ostvarili su pobjede u susretima 15. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske.

Split je na gostovanju pobijedio Dinamo Zagreb sa 82-66 upisavši 13. pobjedu, dok je Dinamo upisao peti poraz.

Bila je to deveta uzastona pobjeda Splita u “Favbet Premijer ligi”, te 13. pobjeda u 15 susreta u svim natjecanjima.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu, poveo je 4-0, pa 7-1, imao je i 14-9, no uslijedila je 8-0 serija “žutih” za 17-14 na koncu prve četvrtine. U nastavku susreta Split više nije ispuštao prednost.

Gosti su na poluvremenu vodili sa 45-29, u nekoliko navrata su imali i 20 razlike, pa je Slaven Rimac pružio priliku i igračima koji su do sada manje igrali. Na kraju su gosti pobijedili sa 82-66.

Split su do pobjede predvodili Jerod Shannon Shorter sa 20 koševa i Toni Perković sa 16 koševa i šest skokova. Kod domaćina najefikasniji su bili Mislav Brzoja sa 19 koševa, te Filip Kraljević sa 10 koševa i šest skokova.

Cedevita Junior je na gostovanju porazila Dubrovnik sa 79-73.

Kao i protiv Splita, zatim Dinama i Cibone, košarkaši Dubrovnika su bili blizu slavlja i protiv Cedevite Junior, ali opet nisu uspjeli.

Domaćin je u trećoj četvrtini u dva navrata imao osam razlike (53-45, 57-49), međutim gosti su uzvratili serijom 13-1 i zadnju četvrtinu dočekali sa četiri koša viška (62-58). U završnici utakmice Dubrovnik je stigao na koš zaostatka (73-74), no više od toga nije išlo. Cedevita je završnom serijom 5-0 odlučila utakmicu.

Goste su do pobjede vukli Martin Jelić sa 17 koševa i Josip Batinić sa 15 koševa, kod domaćina najefikasniji su bili Filip Vujičić sa 18 i Markese Javon Levi sa 16 koševa i 12 skokova.

Dubrava je došla do bodova pobjedom 78-65 protiv Bosca. Presudila je posljednja četvrtfina koju je domaći sastav dobio sa 24-14.

Kod Dubrave su se najviše istaknuli Toni Ročak sa 18 koševa i 12 skokova, te Karlo Vragović sa 15 koševa i šest asistencija. Bosco su predvodili Ante Krapić sa 20 i Marat Kos sa 17 koševa.

Na vrhu ljestvice je Zadar sa 14 pobjeda i jednim porazom, Split je na 13-2, Cibona je treća (12-2), a Dinamo drži četvrto mjesto sa skorom (10-5). Slijede Cedevita (9-5), Dubrovnik (7-8), Dubrava (6-9), Zabok (5-9), Šibenka (5-9), Alkar (4-11), te Škrljkevo (2-12) i Bosco (1-14).