Odbojkašice Mladosti, aktualne pobjednice Kupa Hrvatske opravdale su ulogu favoritkinja u prvom finalnom susretu doigravanja za državne prvakinje i pobijedile Marinu Kaštela s 3-0 (25-15, 25-20. 26-24).

No, treba istaknuti da su gošće, kako je susret išao kraju, bivale sve opasnije pa su koncem trećeg seta kreirale pravu malu dramu u kojoj, na njihovu žalost, nisu imale sreće pa je i taj set na razliku (26-24) pripao domaćim igračicama.

U prvom setu Mladost je krenula silovito, sjajnim servisima, pa su od početnih 7-3 ubrzo skočile na 12-3 te bez poteškoća održavale prednost do konačnih 25-15.

Već u drugom setu Kaštelanke bolje hvataju priključak pa su nakon vodstva domaćih 8-4 uspjele doći do izjednačenja na 16-16. Mladost je bolje odigrala završnicu i od 21:19 došla do konačnih 25-20, uz četiri zadnja poena iskusne kapetanice Volmut.

I u trećem setu domaća ekipa je vodila, ne više toliko uvjerljivo, a gošće su po prvi put povele sa 16-15. Od tog perioda igra se ‘poen za poen’, a tu su na kraju više sreće imale ‘mladostašice’, predvođene sjajnom Dinkom Kulić sa 21 poenom. Pavičić je za Mladost osvojila 11, a Volmut osam poena, dok je kod Marine Kaštela Vukić bila jedina dvoznamenkasta s 12 poena, dok su Botić i Kalman priskrbile po osam.

Zanimljiv je na kraju pogled na ukupnu statistiku: 38 poena Mladost prema 33 Kaštelanki, tri as servisa (gošće niti jedan), te čak 10 blokova prema jednom Marine Kaštela koja je ipak u jednom elementu bila izjednačena sa Zagrepčankama – u broju pogrešaka (25).

“Jako smo zadovoljne kao ekipa, jer smo uložile puno truda i znoja u ovu pobjedu. No, pred nama je još drugi susret u Kaštelima, gdje želimo zadržati ovaj nivo igre i pokušati riješiti finalnu seriju u dvije utakmice”, rekla je na kraju libero Mladosti Izabela Štimac

“Čestitam Mladosti na pobjedi, nama sada preostaje analizirati gdje smo griješili kako bi ih što spremnije dočekale u drugoj utakmici, pobijedile i još jednom slijedeći tjedan došle u Dom odbojke”, izjavila je Kaštelanka Bruna Botić.

Druga utakmica igra se u nedjelju u Kaštelima, s početkom u 15.00 sati.