U zaostalom ogledu 13. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra su pred svojim navijačima svladali Cibonu 83-68 (23-21, 22-14, 18-18, 20-15).

Nakon izjednačene prve četvrtine (23-21) u drugoj su domaći igrači počeli s rezultatskim odvajanjem od suparnika. U nekim dijelovima druge četvrtine došao je Zadar i do dvoznamenkaste prednosti, a novi bijeg je uslijedio u drugom poluvremenu.

Tada je Zadar, tijekom treće četvrtine, otišao i na petnaest poena razlike te je dvoznamenkastu prednost domaći sastav držao kroz cijelu posljednju četvrtinu čime je trasirao put do slavlja u ovom derbiju.

Najbolji igrač utakmice bio je Luka Božić koji je upisao ‘triple-double’ učinak. Ubacio je 19 koševa, a tome je dodao 13 asistencija i 10 skokova. Imao je i odličan šut 5-7 za dva te 2-3 za tri poena, uz 3-4 s linije slobodnih bacanja. Marko Ramljak je ubacio 25 poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije.

Kod Cibone je prvo ime bio Aleksandar Aranitović s 18 poena i šest skokova, dok je Krešimir Ljubičić ubacio 15 koševa.

Na vrhu ljestvice sada su izjednačene čak četiri momčadi. Po 16 pobjeda i četiri poraza imaju Zadar, Cibona, Cedevita Junior i Split. Iza njih su Šibenka s omjerom 13-7 te Furnir koji ima 11-10.