Cedevita je u subotu u utakmici 4. kola HT Premijer lige četvrtog kola Prvenstva Hrvatske za košarkaše sa 93-17 (23-20, 16-24, 29-18, 25-17) pobijedila na svom terenu Vrijednosnice Osijek, dok je Zadar kod kuće od Furnira bio bolji sa 68-53 (16-14, 17-12, 17-13, 18-14).

Cedevita je dobila tri četvrtine, a Vrijednosnice su samo u drugoj četvrtini bile bolje. Cedevitu su do pobjede sa po 19 koševa svaki predvodili Goran Filipović i Ivan Miličević, dok je u redovima Vijednosnica Osijeka najbolji bio Đorđe Topolović sa 18 koševa.

Kod Zadra, koji je vodio cijelu utakmicu, najučinkovitiji je bio Aleksandar Bursać sa 20 koševa. Furnir je predvodio Filip Bjelanović sa 12 ubačaja.

U dvije ranije odigrane utakmice Zabok je kod kuće sa 97-71 (25-18, 30-14, 20-16, 22-23) pobijedio Alkar, a Cibona je u gostima sa 70-69 (21-16, 13-16, 6-16, 30-21) nadigrala Sonik Puntamiku, a u petak su košarkaši Šibenke nanijeli Adriji Oil Škrljevo prvi poraz u sezoni (89-84), dok je Split svladao Goricu 88-72.

Cedevita je prva s omjerom pobjeda i poraza 3-1, Zadar je s istim omjerom na drugom mjestu. Cedevita je peta s također tri pobjede i jednim porazom, a Vrijednosnice Osijek šeste s dvije pobjede i dva poraza. Furnir je predzadnji s četiri poraza. (Hina)