Košarkaši Splita plasirali su se u polufinale doigravanja prvenstva Hrvatske, oni su u četvrtfinalu sa 2-0 u pobjedama izbacili Dubrovnik nakon što su u drugoj utakmici u Dubrovniku slavili sa 82-74 (15-12, 28-15, 17-23, 22-24).

Shannon Shorter predvodio je Split sa 17 koševa, dok je Petar Dubelj ubacio također 17 za Dubrovnik.

Odličnom drugom četvrtinom Splićani su se odvojili na 43-27 na poluvremenu, ali borbeni domaćini se nisu predali, serijom 12-4 početkom treće četvrtine su se vratili na jednoznamenkasti zaostatak da bi sredinom posljed nje dionice i izjednačili na 65-65. Uslijedilo je novo odvajanje gostiju na 75-66 dvije i pol minute prije kraja, ali niti tada nije bio kraj jer su domaći tricom Vujičića smanjili na 78-74. Ipak, dalje nisu mogli, Kalajžić s linije slobodnih bacanja i Sullivan polaganjem odveli su Split na sigurnih 82-74.

Split će u polufinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Cibone i Zaboka u kojem je 1-0 za Cibonu.

Ranije u nedjelju su branitelji naslova, košarkaši Zadra postali prvi polufinalisti, oni su u četvrtfinalu sa 2-0 u pobjedama svladali Dubravu nadigravši ju u u drugoj utakmici i nedjelju na njenom terenu sa 90-78 (19-20, 28-21, 21-18, 22-19). Prvake je do pobjede predvodio Luka Božić sa 23 koša, 15 je dodao Marko Ramljak, dok je Toni Ročak sa 18 ubačaja bio najefikasniji kod Dubrave. Domaćini su bolje otvorili dvoboj te zahvaljujući odličnom šutu za teicu bili i u prednosti sve do sredine druge četvrtine. No, kada je taj vanjski šut počeo “štekati” do izražaja je došla veća kvaliteta gostiju. Početkom posljednje dionice Zadar se odvojio na dvoznamenkastu prednost i mirno priveo susret kraju. U polufinalu će Zadar igrati protiv pobjednika dvoboja Cedevita Junior – Dinamo-Zagreb u kojoj Cedevita Junior vodi sa 1-0.

Zabok – Cibona i Dinamo-Zagreb -Cedevita Junior svoje će druge utakmice igrati u ponedjeljak.