Košarkaši Cibone uvjerljivo su nadigrali Zadar i pobijedili u Zagrebu 89-80, u susretu 7. kola Lige za prvaka. Te su dvije momčadi sada izjednačene na vrhu ljestvice s omjerom 23-6.

Nakon prve četvrtine koja je završila 24-24 uslijedilo je odvajanje Cibone. Prvo do kraja poluvremena na 46-36, a potom i dodatno tijekom treće četvrtine pa je domaći sastav otišao i na dvoznamenkastu razliku, čime je utakmica riješena. U posljednjih deset minuta Zadar je iskoristio domaće opuštanje te je ovaj poraz do kraja učinio prihvatljivim.

Prvi strijelac kod Cibone je bio Lovro Gnjidić s 18 poena čemu je dodao četiri skoka i dvije asistencije. Roko Prkačin je ubacio 13 uz 10 skokova, a Mateo Drežnjak 12.

Kod Zadrana je najbolji bio Trevor Carter Thompson s 19 poena i devet skokova.

Cedevita Junior uvjerljivo je i lako, kao domaćin, svladala Zabok 85-64. Goran Filipović je u pobjedničkom sastavu ubacio 16 poena, a imao je i šest asistencija. Jure Planinić je dodao 10 koševa i 10 skokova. U poraženom sastavu najviše se istaknuo Lukša Buljević s 15 poena i šest skokova.

Cibona i Zadar imaju omjer 23-6, a slijedi ih Split s 22-7. Cedevita Junior je na 18-11, Gorica na 14-15, a Zabok na 12-17.

U Ligi za ostanak, u ogledu 7. kola, Šibenka je jednostavno svladala Sonik Puntamiku 91-71 pred svojim navijačima uz odlične predstave Patrika Jambrovića (20 poena i 17 skokova) te Paića (20 poena, 10 skokova i pet asistencija).

Na ljestvici Adria Oil Škrljevo ima omjer 14-15, a druga Šibenka 12-17. Sonik Puntamika je na osam pobjeda i 21 poraz. Posljednje su Vrijednosnice Osijek (7-21).