U derbiju 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost svladala Šibenku s uvjerljivih 87-56 (24-5, 12-28, 31-10, 20-13).

Bila je to neobična utakmica u kojoj je Cibona serijom 20-0 u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost, samo da bi se Šibrenka odličnom igrom u drugih 10 minuta vratila u rezultatski egal. No, treća četvrtina je ponovno protekla u potpunoj dominaciji zagrebačkog sastava koji si zatim nije dopustio ponoviti pogrešku iz prvog poluvremena već je mirno kontrolirao rezultat u posljednjoj četvrtini.

Aleksandar Aranitović sa 18 i Borna Kapusta sa 17 koševa predvodili su Cibonu, dok su Patrik Jambrović i Petar Šarić sa po 10 ubačaja bili najefikasniji kod Šibenke.

Cibona je vodeća na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 15-3, slijede Cedevita Junior sa 14-4 te Zadar i Split sa po 13-4, dok je Šibenka peta sa 13-6.

U važnom susretu u borbi za ostanak Alkar je u Sinju nadigrao DepoLink Škrljevo sa 86-78 (25-18, 18-18, 24-21, 19-21). Lovre Bašić je za Sinjane ubacio 26 poena, Imran Polutak je dodao 19, dok su Derryck Thornton sa 29 i Martin Jelić sa 20 pogodaka bili najbolji kod gostiju. Alkar je ovom pobjedom stigao na omjer 6-13, dok je Škrljevo na 4-15, a posljednja Gorica je na 3-15.

U subotu je još Furnir kao gost u dvorani “Boško Božić Pepsi” u Trnskom uvjerljivo svladao Bosco sa 86-60 (17-15, 25-10, 28-15, 16-20). Matej Bošnjak je ubacio 15 koševa uz 11 skokova za Furnir za koji je Filip Paponja dodao 16 ubačaja, dok je Luka Krajnović sa 12 pogodaka bio prvo ime Bosca. Furnir je u sredini redoslijeda sa 10-9, dok je Bosco na omjeru 5-14.