Košarkaši Splita pred svojim su navijačima svladali Cedevitu Junior sa 86-68 (21-10, 14-22, 23-19, 28-17) i poveli sa 1-0 u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske.

Splićani su bolje otvorili dvoboj i će u prvoj četvrtini došli do dvoznamenkaste prednosti. U 13. minuti ona je iznosila 14 koševa (28-14), ali se Cedevita do kraja poluvremena uspjela primaknuti na samo tri koša zaostatka (35-32).

Zagrebačka momčad je u trećoj četvrtini nakratko povela (46-47), ali je Split serijom 10-0 ponovno došao do opipljive prednosti koju je potom povećao u zadnjoj četvrtini i došao do uvjerljive pobjede.

Strijelce domaće momčadi predvodili su Lovre Runjić i Tyrell Nelson sa 17 koševa, a Amerikanac je imao i devet skokova. Shannon Shorter je ubacio 16 poena, a po devet su ubacili Dominik Mavra i Lewis Sullivan koji je imao i deset skokova.

U Cedeviti Junior je prednjačio Vito Kučić sa 17 koševa i pet asistencija. Pavle Marčinković je ubacio 11 poena.

Druga utakmica serije na rasporedu je u utorak (20 sati) u zagrebačkom Domu sportova.

U nedjelju (20 sati) će Zadar ugostiti Cibonu u prvoj utakmici drugog polufinalnog para.