Ivan Novačić je sa zvukom sirene pogodio dugačku dvicu za 99-97 i pobjedu zagrebačkog Dinama na gostovanju kod Dubrave, u posljednjoj subotnjoj utakmici 19. kola košarkaške Premijer lige.
Dinamo je do pobjede došao preokrenuvši zaostatak u kojem se momčad Damir Mulaomerovića nalazila veći dio utakmice. Najveću prednost je Dubrava imala pred kraj prvog poluvremena kad je bilo +13 (42-29) za domaću momčad. Dinamo je potom došao na samo koš zaostatka (51-50) u trećoj četvrtini, da bi izabranici Josipa Sesara ubrzo opet otišli na +10 (62-52).
Gosti nisu odustali ni kad je Dubrava sa 10 koševa viška (84-74) ušla u zadnjih osam minuta. Za sto sekundi Dinamo je izjednačio serijom 10-0 i dobili smo neizvjesnu završnicu. Kad je tri sekunde prije isteka 40. minute Jure Škifić položio za 97-97, činilo se da će pobjednik biti odlučen u produžetku. No, Dinamo je u Ivanu Novačiću pronašao igrača za pobjednički koš. Unatoč dobroj obrani Dubravinih igrača, Novačić je dobio loptu u lijevom kutu terena, uz klupu domaće momčadi, iz okreta se digao na šut i pogodio sa šest metara za konačnih 99-97.
Bio je to njegov osmi koš na utakmici u kojoj je najbolji strijelac Dinama bio Lukas Avdalović s 21 poenom i sedam pogođenih trica iz devet pokušaja, dok je 20 koševa ubacio Imran Polutak, Na 18 poena se zaustavio Emil Savić pogodivši šest trica iz devet pokušaja.
Strijelce Dubrave je s 23 koša, pet skokova i pet asistencija predvodio Amerikanac John Wright. Lovro Gnjidić je spojio 19 poena i devet asistencija. Jure Škifić je ubacio 14 poena, Andrej Matić 13, a Cody Schwartz 12.
Dubrava je na šestom mjestu s učinkom 8-11, koliko ima i Kvarner koji je na sedmoj poziciji, dok je Dinamo osmi s učinkom 7-12. Vodeći Zadar ima 17-2, drugi je Split s 15-4, a treći je Zabok s 12-7.
U nedjelju i ponedjeljak će biti odigrane preostale dvije utakmice 19. kola u kojima će se sastati Šibenka – Samobor (ned, 20.00) i Cibona – Alkar (pon, 19.00).




