U posljednjem susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu pobijedila Salernitanu sa 4-1 preokretom u drugom poluvremenu, a među strijelcima domaće momčadi bio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Gosti su poveli već u desetoj minuti golom Lorenza Pirole, no Atalanta je u nastavku susreta okrenula rezultat sa četiri gola.

Izjednačio je Luis Muriel u 48. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora, a četiri minute kasnije hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je doveo domaći sastav u vodstvo.

Muriel je ubacio s desne strane do Ademole Lookmana koji je produžio do Pašalića, a hrvatski veznjak prizemnim udarcem svladao Benoita Costila. Bio je to njegov drugi gol ove sezone u Serie A nakon što je bio strijelac i u 2-0 pobjedi protiv Cagliarija.

Atalanta je do kraja susreta zabila još dva gola, a strijelci su bili Charlesa De Ketelaere u 83. minuti, te Aleksej Mirančuk u 89. minuti.

Pašalić je na terenu proveo cijeli susret, dok je za goste od 60. minute zaigrao Domagoj Bradarić.

Momčad iz Bergama se ovom pobjedom popela na sedmo mjesto sa 26 bodova, 15 manje od lidera Intera. Salernitana je na začelju sa svega osam bodova.

REZULTATI 16. KOLA:
Atalanta – Salernitana 4-1 (Muriel 48, PAŠALIĆ 52, De Ketelaere 83, Mirančuk 89 / Pirola 10)
Nedjelja:
Milan – Monza 3-0 (Reijnders 3, Simić 41, Okafor 76)
Udinese – Sassuolo 2-2 (Lucca 36, Pereryra 55 / Berardi 75-11m, 88-11m)
Fiorentina – Verona 1-0 (Beltran 78)
Bologna – Roma 2-0 (Moro 37, Kristensen 49-ag) Lazio – Inter 0-2 (Lautaro 40, Thuram 66)