U dramatičnom raspletu 10. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, gdje je više od pola lige strahovalo za svoj status, “najdeblji kraj“ izvukli su rukometaši KTC-a koji će nakon poraza od Gorice zajedno s Ribolom Kaštela napustiti Premijer ligu. U doigravanje za ostanak će pak, Moslavina i Osijek. Pobjednik lige je Gorica.

Teško je reći gdje se igrao važniji susret. KTC je čini se, imao najteži zadatak, jer im je u goste dolazila vodeća Gorica koja je bila potpuno rasterećena. A kada je takva, onda je izuzetno opasna. Nakon početnog ispitivanja snaga i izjednačenosti do rezultata 3:3, slijedi prva veća serija gostiju od četiri pogotka u nizu i bijeg na velikih 3:7. Domaćin uzvraća na sličan način pa je u 11. minuti 6:7 na semaforu. Goricu je to čini se, naljutilo i odgovorili su pomalo nevjerojatnim nizom od osam pogodaka, otišli na golemih 6:15 i mirno priveli kraju prvo poluvrijeme s 10:17. U trećoj četvrtini slijedi nova drama. KTC je u tih 15 minuta napravio seriju od 9:2 i u 41. minuti stigao do izjednačenja 19:19. I probudio nadu u moguće slavlje i ostanak u ligi. No, nešto se pitalo i goste. Na krilima svog najiskusnijeg igrača Hrvoja Cekovića, Goričani nisu posustali. I uskoro su imali plus tri, 21:24. Onda je opet domaćin zabio tri za redom i sve vratio na početak 24:24, a minuta je bila 53. Uzbuđenje je dostiglo vrhunac. KTC ipak nije mogao držati ritam koji su Goričani nametnuli u samoj završnici i na kraju su pognute glave napustili teren jer ih poraz od 26:30 odvodi iz Paket24 Premijer lige. Dubravko Grgić imao je 14 obrana. Prvi strijelac domaćina bio je Robert Marković sa sedam pogodaka. Kod gostiju 14 obrana Marina Sorića, a najbolji strijelac bio je Hrvoje Ceković s osam pogodaka.

Divovsku borbu vodili su i Rudar i Karlovac. U prvih 20 minuta bio je to dosta izjednačen susret. Prednost je doduše, stalno bila na strani domaćina. Onda kao da je neko ugasio svjetlo Karlovčanima koji su nestali s terena i dopustili domaćinu da im zabije osam pogodaka za redom. Tako su od minus jedan 8:7, pali na 16:7. Na poluvremenu je pak, bilo 16:9. Pokušao je Karlovac odgovoriti na početku drugog dijela, ali je Rudar ostao čvrst i nije im dopustio da se ozbiljnije približe. U posljednjih pet minuta ušli su s plus sedam i praktički prestali igrati. Karlovčani su to iskoristili, postigli pet pogodaka za redom i na kraju došli do podnošljivog poraza, 23:21. Ali ne i straha, jer ih čeka doigravanje za ostanak. Rudar je pak, osvojio 5. mjesto i zadržao status premijerligaša. Vladimir Gošić imao je 14 obrana. Pet od pet imao je realizaciju Lovro Gaća. Kod gostiju sedam pogodaka dao je Ivano Grčić.

Moslavina je slavljem u Metkoviću za sada ostala u ligi. No, ne može biti sasvim mirna jer je čeka doigravanje za ostanak. Domaćin nije imao pritisak rezultata jer je još u prošlom kolu riješio sve dvojbe oko svog statusa. Na kraju je završio na 3. mjestu. Gosti su od početka imali jasnu viziju svoje igre i znali što moraju napraviti. I tako su se postavili. I vodili su punih 28. minuta. Onda su malo posustali pa je domaćin s dva pogotka u završnici, na predah otišao s minimalnom prednošću, 13:12. I držali su Metkovci vodstvo sve do 56. minute. Tada su gosti stigli do četvrtog izjednačenja u drugom poluvremenu, a odmah zatim i preuzeli vodstvo. Na kraju su slavili s 26:27. Izbjegli su izravno ispadanje, ali će morati u doigravanje za ostanak. Bolji od ostalih u domaćem sastavu bio je Željko Kozina s 11 obrana. Prvi strijelac bio je Josip Čutura sa šest pogodaka. Kod gostiju tri vratara skupila su 14 obrana. Po šest pogodaka dale su zimske prinove Darko Krndelj i Dorian Markušić.

Dubrava je pobijedila Osijek i s 19 bodova, ali i s najboljim omjerom s ostalim ekipama koje su osvojile toliko bodova, sezonu završila na 4. mjestu. Početak je bio očekivano čvrst. Teško se dolazilo do čiste prilike za pogodak, ali domaćin je držao stvari pod kontrolom. I vodio s razlikom od jednog do četiri pogotka. Na poluvremenu su imali plus tri, 12:9. Osijek je najbolje razdoblje igre imao sredinom drugog poluvremena kada su od minus četiri (17:13), serijom od četiri pogotka pretvorili u izjednačenje (17:17). I ozbiljno zaprijetili domaćinu. No, Dubrava im nije dopustila da preuzmu vodstvo i psihološku prednost. Neizvjesnost je potrajala sve do 57. minute, kad su domaći uspjeli pobjeći na tri razlike i relativno mirno privesti susret kraju. Završilo je 27:24. Po sedam pogodaka za pobjednike dali su Marin Lisac i Ivan Barbić. Kod gostiju vratari su skupili 14 obrana. Prvi strijelac bio je Karlo Vašarević s osam pogodaka.

Trogir je potvrdio ulogu favorita protiv Ribole Kaštela i pobjedom osvojio 2. mjesto. Ali se za pobjedu protiv susjeda iz Kaštela morao ozbiljno oznojiti. Domaćin je silno želio da se od sezone i Premijer lige oprosti pobjedom. I činilo se da je na dobrom putu sve tamo do pred kraj treće četvrtine. Naime nakon 12:12 na poluvremenu, Kaštelani su, uz jednu iznimku 12:13 vodstvo gostiju, držali kontrolu nad rezultatom sve do 18:17. Onda gosti uspijevao napraviti najdužu seriju na utakmici od četiri pogotka i pobjeći na 18:21. I tu su čini se, prelomili susret. Domaćin to jednostavno nije mogao stići i na kraju je morao priznati poraz. Konačni ishod bio je 25:28. Po šest pogodaka dali su Marko Milković i Davor Vujičević. Među pobjednicima najbolji Tomislav Radnić i Marino Vulić koji su postigli po pet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 10.KOLO
KTC – GORICA 26:30
METKOVIĆ-MEHANIKA – MOSLAVINA 26:27
RIBOLA KAŠTELA – TROGIR 25:28
DUBRAVA – OSIJEK 27:24
RUDAR – KARLOVAC 23:21