U odgođenom susretu 9. kola Prve HNL Osijek je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 4-1 dostigavši Dinamo na vrhu ljestvice.

Bila je to prva osječka pobjeda na Aldo Drosina nakon pune četiri godine. Posljednja pobjeda Osijeka u Puli datira još iz prosinca 2016. godine.

Domaćin je bolje ušao u susret, no gosti su potom okrenuli rezultat postigavši četiri gola u nizu za uvjerljivu pobjedu.

Istra je povela u sedmoj minuti golom Josipa Špoljarića, no Osijek je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat golovima Miereza (31) i Bohara (45-11m).

U nastavku susreta Osijek je zabio još dva gola, a strijelci su bili Žaper (69) i Erceg (75).

U utorak je Hajduk u zaostalom susretu 9. kola u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 2-1, dok je Gorica u ponedjeljak u odgođenom susretu 9. kola pobijedila Varaždin sa 1-0.

Na ljestvici vode Dinamo i Osijeka sa po 26 bodova, Gorica ima 22, a Hajduk je četvrti sa 17 bodova, dva više od Rijeke na petom mjestu.

Zadnja tri mjesta drže Lokomotiva, Varaždin i Istra 1961 sa po osam bodova.

Odgođena utakmica 9. kola:
Istra 1961 – Osijek 1-4 (Špoljarić 7 / Mierez 31, Bohar 45-11m, Žaper 69, Erceg 75)