U susretu 2. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Švedska je pobijedila Španjolsku sa 29-26 (11-11).

Šveđani su ostvarili prvu pobjedu nakon što su u prvom kolu izgubili od Njemačke, dok su Španjolci upisali prvi poraz nakon što su na otvaranju turnira porazili Sloveniju.

U ranije odigranim susretima iz ove skupine Slovenija je pobijedila Hrvatsku sa 31-29, dok je Njemačka bila uvjerljiva protiv Japana sa 37-26.

Nakon dva kola Njemačka ima četiri boda, preostale reprezentacije su na dva boda, izuzev Japana koji je izgubio oba susreta.

Šveđani su bolje ušli u susret, sredinom prvog dijela vodili su sa četiri razlike (11-7), no Španjolska je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti (11-11).

Na otvaranju drugog dijela Švedska je povela sa 12-11 i nakon toga više nije ispuštala prednost.

U 35. minuti imali su +4 (16-12), deset minuta prije kraja bilo je 23-18, a šest minuta prije kraja sedam razlike (27-20). Španjolska je do kraja susreta tek ublažila poraz za konačnih 29-26.

Švedsku su do pobjede predvodili Oscar Bergendahl, Lucas Pellas i Sebastian Karlsson sa po pet golova, dok je Tobias Thulin imao 15 obrana.

Na španjolskoj strani istaknuli su se Daniel Fernandez sa sedam i Aleix Gomez sa šest golova.

U susretima 3. kola 31. srpnja sastaju se Hrvatska – Njemačka (11.00), Španjolska – Japan (14.00), te Slovenija – Švedska (16.00)