U susretu 1. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Švedsku sa 30-27 (12-11).

Nakon što je više od 45 minuta proteklo u izjednačenoj igri, Njemačka je pobjegla na tri gola razlike (25-22).

Šest minuta prije kraja Nijemci su imali +4 (28-24), a dvije i pol minute prije kraja velikih pet golova razlike (30-25). Šveđani su smanjili na 30-27, ali za više od toga nije bilo vremena.

Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam golova, te Johannes Golla s pet golova, dok je Andreas Wolff sakupio 13 obrana.

Na švedskoj strani najefikasniji su bili Hampus Wanne s osam golova, te Sebastian Karlsson s pet golova. Andreas Palicka je imao 13 obrana.

U ranije odigranim susretima iz ove skupine Hrvatska je pobijedila Japan sa 30-29, dok je Španjolska bila bolja od Slovenije sa 25-22.

U drugom kolu, u ponedjeljak, 29. srpnja sastaju se Japan – Njemačka (9.00), Hrvatska i Slovenija (11.00), te Švedska i Španjolska (16.00).