Završen je prvi krug olimpijskog turnira nogometaša, a domaćin Francuska i Japan jedine su reprezentacije koje su kroz skupine prošla s tri pobjede.

Za “nagradu” Tricolori će u četvrtfinalu igrati protiv možda i najtežeg suparnika Argentine, dok se u ostalim susretima četvrtfinala sastaju Maroko – SAD, Japan – Španjolska, te Egipat i Paragvaj.

Svi četvrtfinalni ogledu su na rasporedu 2. kolovoza, a najzanimljiviji ogled “Tricolora” i “Gauča” igrat će se u Bordeauxu.

Francuska je u susretu 3. kola A skupine pobijedila Novi Zeland sa 3-0 zaključivši prvi krug s maksimalnih 9 bodova i 7-0 razlikom pogodaka.

Protiv Novog Zelanda golove su zabili Philippe Mateta (19), Desire Doue (71) i Arnaud Kalimuendo (74).

Dalje iz ove skupine idu Amerikanci koji su u 3. kolu porazili Gvineju sa 3-0 golovima Đorđea Mihailovića (14) i Kevina Paredesa (31, 75).

U skupini B dalje idu Maroko i Argentina.

Uoči posljednjeg kola sve četiri ekipe iz skupine B su imale po tri boda, a na koncu su slavili Marokanci i Argentinci. Maroko je porazio Irak sa 3-0, dok je Argentina bila bolja od Ukrajine sa 2-0.

Maroko i Argentina su natjecanje u skupini okončali sa po šest bodova, no Maroko je osvojio prvo mjesto zbog pobjede u “ludom” međusobnom susretu u prvom kolu.

Maroko je u susretu u Nici poveo u 19. minuti golom Amira Richardsona, na 2-0 je povisio Soufiane Rahimi u 28. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Abde Ezzalzouli u 36. minuti.

“Gauči” su protiv Ukrajinaca slavili sa 2-0 u susretu igranom u Lyonu. Thiado Almada je u 47. minuti zabio za 1-0, da bi u sudačkoj nadoknadi Claudio Echeverri razriješio sve dvojbe.

U susretu 3. kola C skupine Egipat je u Bordeauxu pobijedio Španjolsku sa 2-1 osvojivši prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale. Dalje idu i Španjolci kao drugoplasirani.

U susretu koji je odlučivao u prvom mjestu u skupini, Egipat je poveo u 40. minuti golom Ibrahima Adela, a isti je igrač u 62. minuti zabio i drugi gol.

Španjolska je u posljednjim trenucima susreta smanjila na 1-2, a gol je zabio Omorodion,

U drugom susretu iz ove skupine Uzbekistan i Dominikanska Republika su odigrali 1-1.

Nunez je u 51. minuti iz kaznenog udarca doveo Dominikance u vodstvo, a izjednačio je Odilov u 58. minuti.

Završnica D skupine donijela je pobjedu Japana protiv Izraela sa 1-0, te identično slavlje Paragvaja protiv Malija sa 1-0.

Japan je prvi s devet bodova, Paragavaj ima šest, a Izrael i Mali po jedan bod.