U susretu 3. kola C skupine olimpijskog turnira nogometaša, Egipat je u Bordeauxu pobijedio Španjolsku sa 2-1 osvojivši prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale.

Dalje idu i Španjolci kao drugoplasirani.

U susretu koji je odlučivao u prvom mjestu u skupini, Egipat je poveo u 40. minuti golom Ibrahima Adela, a isti je igrač u 62. minuti zabio i drugi gol.

Španjolska je u posljednjim trenucima susreta smanjila na 1-2, a gol je zabio Omorodion,

U drugom susretu iz ove skupine Uzbekistan i Dominikanska Republika su odigrali 1-1.

Nunez je u 51. minuti iz kaznenog udarca doveo Dominikance u vodstvo, a izjednačio je Odilov u 58. minuti.

Egipat će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe i skupine D, dok “Furiju” očekuje pobjednik skupine D u kojoj trenutačno vodi Japan sa šest bodova.

Paragvaj ima tri boda, a Izrael i Mali po jedan bod. Večeras se sastaju Japan i Izrael, te Mali i Paragvaj.