Aktualni olimpijski pobjednici i domaćini turnira, rukometaši Francuske upisali su i drugi poraz u skupini, dok su aktualni svjetski prvaci Danci ostvarili i drugu pobjedu.

Nakon što su u reprizi tokijskog finala, olimpijski turnir u Parizu porazom od Danske (29-37), Francuzi su poraženi i od Norveške sa 22-27. Jedni od glavnih kandidata za olimpijski naslov tako su nakon dva kola na začelju skupine bez bodova.

Norvežani su već u prvom poluvremenu poveli sa sedam golova razlike (14-7), no domaćin je do poluvremena smanjio na -5 (11-16). U nastavku susreta Norveška je nastavila sa sjajnom igrom i njezina prednost niti jednog trenutka nije bila manja od tri razlike.

U završnici susreta ponovo su pobjegli na šest golova viška (25-19, 26-20), a na koncu je završilo 27-22.

Alexandre Christoffersen Blonz je predvodio norvešku vrstu sa sedam golova, dok su Tobias Groendahl i Ulstad Simen Lyse dodali po pet golova. Kristian Saeveraas je sakupio 11 golova.

Na francuskoj strani Dika Mem je zabio 10 golova, dok je Vincent Gerard imao toliko obrana.

U drugom susretu iz ove skupine Danska je pobijedila Egipat sa 30-27 upisavši i drugu pobjedu.

Danci su furiozno otvorili utakmicu i nakon prvog poluvremena su vodili sa 10 razlike (19-9). U nastavku susreta Danska je smanjila gas, pa su Egipćani u završnici smanjili na dva gola zaostatka (27-29), da bi na koncu završilo 30-27.

U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili Mathias Gidsel i Thomas Arnoldsen sa po osam golova, dok sue na suprotnoj strani najefikasniji bili Yahia Omar, Seif Elderaa i Ahmed Adel sa po pet golova.

Večeras se još sastaju Argentina i Mađarska.

Na ljestvici skupine vode Danska i Norveška sa po četiri boda, Egipat je na dva, dok su Mađarska, Argentina i Francuska na nuli.