U susretu 1. kola B skupine olimpijskog turnira rukometaša, Danska je u porazila domaćina Francusku sa 37-29.

Bila je to repriza posljednja dva olimpijska finala iz Tokija i Rio de Janeira.

Na posljednjim OI Francuska je u finalu pobijedila Dansku sa 25-23, dok su Danci četiri godine ranije u Rio de Janeiru bili bolji sa 28-26.

Ovoga puta Danska je slavila s velikih osam razlike.

U prvom poluvremenu Francuzi su imali pet golova viška (9-4, 10-6), međutim na odmor se otišlo s danskih +1. U nastavku je Danska povela sa 22-18, domaćin se približio na 26-25, no uslijedilo je danskih 5-0 za 31-21, a vrlo brzo i šest razlike za 32-26 nakon čega je bilo jasno tko će osvojiti bodove.

Na koncu su trostruki uzastopni svjetski prvaci (2019, 2021, 2023) slavili sa 37-29.

Dansku su do pobjede predvodili sjajni Mathias Gidsel i Simon Pytlick sa po 11 golova, te Mikkel Hansen sa šest golova, dok je Niklas Landin Jacobsen imao 15 obrana.

Na francuskoj strani najefikasniji su bili Hugo Descat sa sedam, te Dika Mem s pet golova.

U ostalim susretima 1. kola iz ove skupine Norveška je pobijedila Argentinu sa 36-31, dok je Egipat bio bolji od Mađarske sa 35-32.

U susretima 2. kola 29. srpnja sastaju se Danska – Egipat, Francuska – Norveška, te Mađarska – Argentina.