Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u osminu finala olimpijskog turnira u Tokiju nakon što je u susretu 2. kola izgubio od Španjolca Pabla Carreno-Buste sa 7-5, 4-6, 4-6.

Jedini hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji olimpijskog turnira dobro je otvorio meč, no 11. tenisač svijeta je u nastavku zaigrao daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist.

Na koncu je nakon dva sata i 25 minuta igre bilo 5-7, 6-4, 6-4 za 30. godišnjeg Španjolca. Bio je to njihov peti međusobni susret i prvi Čilićev poraz.

Nakon što je osvojio uvodni gem, Čilić je u drugoj igri stigao do break lopte, no 11. tenisač svijeta je izvukao gem izjednačivši na 1-1.

U nastavku seta oba su tenisača sigurno držala svoje servise bez break prilika sve do Čilićevog vodstva 6-5. Hrvatski tenisač je tada došao do druge lopte za obrat i ovoga puta je bio uspješniji. Break je značio vodstvo 7-5 i kraj seta za Čilićevo vodstvo,

U drugom setu Španjolac je zaigrao daleko bolje i u petoj igri je napravio break stigavši do prednosti. Marin se trudio vratiti izgubljeni gem, ali se nije uspio ozbiljnije ugroziti Španjolca na njegov servis. Nakon 44 minuta Carreno-Bustra je dobio set sa 6-4 izjednačivši na 1-1.

Marinovi problemi nastavili su se i u trećem setu. Španjolac je rano stigao do breaka, poveo 3-1 i prednost zadržao do kraja.

Čiliću su ovo bile četvrte OI i u pojedinačnoj konkurenciji nikada nije stigao dalje od osmine finala.

U Rio de Janeiru je izgubio u osmini finala od Francuza Gaela Monfilsa 7-6 (6), 3-6, 4-6, četiri godine ranije u Londonu je poražen u drugom kolu od Australca Lleytona Hewitta 4-6, 5-7, dok je u Pekingu 2008. ispao u drugom kolu od Čileanca Fernanda Gonzaleza sa 4-6, 2-6. (Hina)