Odbojkašice zagrebačke Mladosti u dramatičnom su raspletu uzvratne utakmice polufinala MEVZA lige protiv mađarske Swietelski Bekescabai ostale bez plasmana u finale izgubivši “zlatni set” sa 15-11, nakon što su Mađarice u osnovnom dijelu dvoboja bile bolje sa 3-2 (23-25, 20-25, 25-22, 25-17, 16-14).

Mladost je u prvom dvoboju odigranom u Zagrebu slavila sa 3-2, a nakon što su izabranice Miodraga Stojakovića osvojile prva dva seta u Bekescsabi činilo se da će se probiti i u borbu za naslov.

Međutim, uslijedio je preokret u kojem su Mađarice osvojile četiri seta zaredom i tako došle do finala.

Mladostašice su u završnici trećeg seta vodile 20-19, ali je domaća ekipa osvojila pet poena zaredom i iskoristila treću set-loptu za smanjenje zaostatka. Takva završnica je osokolila Mađarice koje su lakoćom osvojile četvrti set i izjednačile na 2-2. Za Mladost se i dalje nije ništa promijenilo, jer je Zagrepčankama i dalje trebao jedan set od moguća dva za plasman u finale.

Od njega su bile udaljene samo jedan poen kad su serijom od 5-0 preokrenule zaostatak 9-13 u petom setu i došle do vodstva 14-13, prve i jedine meč-lopte. No, domaća ekipa je osvojila tri poena zaredom i tako izborila “zlatni set” u kojem su Mađarice slavile sa 15-11.

“Bila je to sjajna utakmica, vjerojatno naša najbolja partija u ovoj sezoni. Nažalost, nije bilo dovoljno za finale, iako da smo mi na kraju pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Ovako još više žalimo za propuštenom prilikom u Zagrebu, gdje smo mogli pobijediti s 3-1. Nemam ništa zamjeriti mojim djevojkama, borile su se svojski, dosta smo i mijenjali, ali sreća je bila na njihovoj strani. Iako smo, zapravo, polufinalom ispunili naša očekivanja u MEVZA ligi ostaje ipak žal jer smo bili na kraju nečeg mnogo većeg”, rekao je nakon dvoboja trener Mladosti Miodrag Miki Stojaković.

Josipa Marković sa 23 poena, Aida Mehić sa 21 i Katarina Pavičić sa 18 bile su najučinkovitije kod Mladosti, dok je Marta Drpa bila najubojitija domaća igračica sa 33 poena.

Mađarice će u finalu igrati protiv bolje ekipe iz sraza slovenskih klubova Calcit Kamnika i mariborskog Nova KBM Branika. Kamničanke su u prvom dvoboju u Mariboru slavile sa 3-0.