Odbojkaši Mladosti pobjedom su u Domu odbojke nad Kitro Varaždinom od 3-0 (25-10, 25-19, 25-13) izborili finale kupa Hrvatske. Drugi finalist je osječka Mursa, aktualni pobjednik Kupa, koja je kod kuće s 3-0 (25-20, 25-23, 25-20) pobijedila Ribolu Kaštela.

Kod mladostaša, već po običaju, najveći je broj poena napravio korektor Boris Buša (8), srednji bloker Kruno Nikačević dodao je sedam, primač-pucač Ivan Zeljković šest, a prvi tehničar u ovom susretu Bernard Bakonji pet (tri asa i dva bloka).

Mladostaši su napravili po osam as servisa i blokova, te 19 poena u napadu, za razliku od Varaždinaca – 15 poena u napadu, jedan as i tri bloka, uz čak 40 neforsiranih pogrešaka (Mladost je imala 23 pogreške).

»Čestitam suigračima na prolasku u finale Kupa. Na sreću, bila je to jednosmjerna utakmica. Znali smo od početka da smo dosta kvalitetniji, samo je to trebalo na terenu i pokazati. Krenuli smo jako u prvom setu i dobili ga s velikom razlikom. U drugom su Varaždinci malo pojačali servis, ali nismo imali većih problema. Stvarno smo svi bili na razini, u svim segmentima igre, tako da naša pobjeda nije dolazila u pitanje«, rekao je igrač Mladosti Ivan Zeljković.

Ono što je mladostašima odmah na kraju dvoboja bilo na pameti jest subotnji posljednji susret u Srednjeeuropskoj MEVZA ligi protiv Merkur Maribora u Domu odbojke.

»Okrećemo se suboti i susretu s Mariborom, jer imamo još uvijek šanse za Final Four obzirom da je Calcit Kamnik kiksao dva seta u Bratislavi, tako da mi pobjedom nad Mariborom od 3-0 ili 3-1 imamo otvoren put na Final Four«, dodao je Zeljković.