U utakmcii 17. kola Prve HNL Hjaduk je u petak pobijedio u gostima sa 1-0 Šibenik, a pobjednički gol zabio je Teklić

Hajduk je do pobjede došao pogotkom Teklića u 62. minuti, a nije iskoristio penal koji je dosuđen u sudačkoj nadoknadi.

Odmah na početku utakmice, u trećoj minuti domaća momčad je imala opasnu šansu pred vratima Hajduka. Pajić je ubacio pred gol, a Todorović je jedva u zadnji trenutak uspio “očistiti”. Šibenčani imaju priliku sedam minuta kasnije,  Čurić je opalio sa 20 metara, ali je lopta prošla pored Hajdukovog gola.

Nakon toga u 13. minuti Gyurcs dobija loptu na desnu stranu i ubacuje u pet metara za Diamantakosa, koji u konktaktu s Mesom pada, ali sudac Batinić smatra da nije bilo prekršaja za penal iako je Grk tražio kazneni udarac.

U 22. minuti Hajduk ima ozbiljnu proliku, nakon kornera loptu je u peterac dobio Vušković koji ipak promašuje.u
Šest minuta kasnije Caktaš izvodi s 30-ak m slobodan udaraca nakon šo je srušen Diamantakos, ali se lopta odbila od vratnice.

Šibenik je opet u prilici u 38. minuti, iz kontre. Sahiti je ukrao loptu Gyurcsu, dodaje za Princea koji pokušava pucati s desetak metara, ali je blokirao Vušković. Na kraju poluvremena  Diamantakos ima priliku najorije u 41. minuti, ali pogađa Musu u bloku. Četiri minute kasnije Diamantakos opet tuče, ali Labrović odbija loptu, točno na noge Teklića koji puca iznad gola.

Nakon prvog polzuvremena u kojem je Hjaduk imao više prilika, drugi dio utakmice opet počinje prilikom domaćina. Prince je izborio korner za Šibenik, Mesa tuče glavom, ali Kalinić brani. Šibenik opet ima ozbiljnu priliku u 54. minuti. Prince je spasio loptu s korner linije i ubacio je u kazneni prostor gdje je Sahiti poluvolejem puca prema Hajdukovom golu, no Kalinić je obranio lijevom rukom.

Tri minute kasnije Hajduk je u prilici, Todorović je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu za  Atanasova, ali je obrana Šibenika očistila u zadni trenutak.

No Hajduk dolazi u vodstvo u 63. minuti, a strijelac je Teklić. Atanasov je izveo slobodni udarac, a Labrović je odbio. Najbrži na lopti je bio Teklić i s tri-četiri metra loptu je ugurao u gol.

U 70. minuti je Jakoliš, koji upao u igru umjesto Diamantakosa, pobjegao obrani Šibenika i zabio, ali je bio u zaleđu i Batinić je poništio gol.

U 72. minuti Šibenik je opet u prilici, Kvesić je pobjegao Hajdukovoj obrani, našao se sam pred Kalinićem, ali puca pored gola. Osam minuta kasnije Atanasov se probio, puca sa 16 m, ali Labrović brani. U sudačkoj nadoknadi sudac dosuđuje jedanaesterac za Hajduk nakon prekršaja na umutu, ali je s bijele točke neprecizan bio Caktaš.

U ranije odigranoj utakmici, Osjijek je u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 3-0 i barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici. Hajduk je nakon ove pobjede na petom mjestu sa 20 bodova, dok je Šibenik sedmi sa 13 bodova.

Utakmicu je na praznom Šubićevcu sudio Damir Batinić iz Osijeka.

Strijleci: Teklić (63)

ŠIBENIK: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Čurić (69 Rak), Kvesić (Todorski), Pajić , Bilić, Bulat, Sahiti, Ampem (Laća), Jurić.

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Jurić, Atanasov, Teklić (83 Umut), Caktaš, Gyurcso (73 Jairo), Diamantakos (66 Jakoliš).