Nogometaši Dinama i Rijeke upisali su pobjede u prijateljskim utakmicama koje su odigrali u subotu, Dinamo je svladao Dugo Selo 1-0, a Rijeka slovački Spartak iz Trnave s 3-1.

Dinamo je gostovao kod Dugog Sela, kluba koji se natječe u Drugoj NL te je uveličao 100. rođendan svog domaćina. Dinamo je pobijedio s minimalnih 1-0, a jedini pogodak postigao je Bartol Barišić u 79. minuti. Bila je to prva pripremna utakmica Dinama, a recimo i kako je debitirao francuski nogometaš Bernauer, jedino dosadašnje pojačanje aktualnog hrvatskog prvaka uoči nove sezone.

Rijeka je na Rujevici pobijedila slovačkog prvoligaša Spartak Trnavu s 3-1, s tim da su riječki nogometaši tri pogotka postigli u uvodnih dvadeset minuta igre. Strijelci su bili Nais Djouahra u četvrtoj, Prince Ampem u šestoj i novo pojačanje Franjo Ivanović u 20. minuti.