RADNIK KRIŽEVCI-MEĐIMURJE 4:0 (0:0)

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Petrunić (Zagradci). Pomoćni: Hantak i Fajfarić (obojica Varaždin). 4. sudac: Firm (Zagreb). Delegat: Babić (Orahovica).

STRIJELCI: 1:0 – H. Mladen (58) 2:0 – Nikolić (60) 3:0 – Mačković (85) 4:0 – Dlesk (88)

RADNIK KRIŽEVCI: Koprić, Mačković, H. Mladen, Nikolić, Dlesk, Seok, Srbljinović (od 75. Jandrašec), Lisjak, Farias Do Nascimento, Petak (od 15. Tihelka), Kraljić (od 62. Stubičan). Trener: Dražen Kemenović.

MEĐIMURJE: Kirić, Cerovčec, Hranilović, Marcijuš, Ratajec (od 86. Marić), Ivančić (od 63. Mendelski), Stryzhak, Jakupak, Škvorc (od 78. Marton), Kuqi, Mihoković (od 63. Marđetko). Trener: Goran Vincetić.

ŽUTI KARTONI: Tihelka (44), Mendelski (71)

IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Koprić.

Križevčani su Čakovčanima u dva ogleda na domaćoj travi zabili čak 11 pogodaka. Sedmica se još pamti u dojmljivoj partiji, ali danas nije mirisalo da bi Međimurci ponovno „pozobali porciju“. Naposljetku se to dogodilo, a domaćini su, takorekoć, sve riješili u dvije minute, od 58. do 60.

Dotad smo, uglavnom, nazočili „uspavanki“ kojoj je, dobrim dijelom, pridonijela i „sunčina“. Puno nepovezanih akcija, preskakanja igre s tek pokojom izglednijom prigodom i, gotovo, bez prekršaja. U 3. minuti utakmice najbolji strijelac lige, Marko Nikolić, zapucao je čistu prigodu poslavši loptu „pod nebo“. U 13. Hrvoje Mladen je dobro gađao iz slobodnjaka, ali je Kirić umješno obranio.

Postupno su i gosti sve češće pred domaćim vratima. Koprić je u 41. minuti sjajnom intervencijom iz donjeg desnog kuta skinuo udarac Škvorca. Križevački čuvar mreže iskazao se i u 51. minuti obranivši udarac Ratajecu. Onda su uslijedile križevačke vesele, a čakovečke tužne minute.

Malo bolje odrađena zadaća u sredini terena donijela je domaćinu prigodu koju je iskoristio Hrvoje Mladen, a dvije minute kasnije gostujuću mrežu zatresao je i Marko Nikolić. Na suprotnoj strani, odlično je branio iskusni Miroslav Koprić. U 72. minuti fenomenalno je obranio odmjeren udarac međimurskog kapetana Kuqija, u 77. još se jednom nije dao nadmudriti, a uskoro je uslijedila najljepša akcija utakmice koju je prekrasnim lobom završio Mihael Mačković za 3:0.

Čakovčani su još dvaput zaprijetili i, vjerojatno, bi i zabili počasni pogodak da na vratima Križevčana nije bio Koprić. Konačan rezultat postavio je Goran Dlesk uguravši loptu u mrežu. Njega su, mora se priznati, odlično čuvali igrači Međimurja tijekom utakmice. Kapetansku vrpcu Radnikovaca danas je nosio neumorni Sanghun Seok, a rođendan je proslavio Marko Stubičan. Križevčani u srijedu u uzvratnoj utakmici polufinala županijskog kupa dočekuju Podravac iz Virja.

U prvoj su utakmici, podsjećamo, pobijedili 3:1 i izgledno je da će se naći u velikom finalu s Tehničarom iz Cvetkovca.

IMG_9836 IMG_9837 IMG_9839 IMG_9840 IMG_9842 IMG_9845 IMG_9847 IMG_9848 IMG_9850 IMG_9851 IMG_9854 IMG_9855 IMG_9856 IMG_9858 IMG_9859