RUDAR-RADNIK KRIŽEVCI 1:2 (1:2)

MURSKO SREDIŠĆE-Igralište: Šuderka. Sudac: Mario Petrović (Čazma). 1. pomoćni: Ivan Starčević (Garešnica). 2. pomoćni: Patrik Tkalčević (Čazma). 4. sudac: Ivan Vinković (Bjelovar). Delegat: Davor Ptiček (Varaždin). STRIJELCI: 0:1 Borovčak (3), 1:1  Slunjski (20), 1:2 Mladen (42). ŽUTI KARTONI: A. Zadravec, M. Zadravec, Vinko, Mesarić i Škvorc kod Rudara, Mladen, Kraljić, Borovčak i Pavlic kod Radnika. CRVENI KARTONI: Pintarić 45. min (drugi žuti karton) kod Rudara, Mačković 32. min (spriječavanje postizanja zgoditka rukom)

RUDAR: Rajf, Radiković, Mesarić, Režić, A. Zadravec, M. Zadravec, Slunjski, Zrna (od 46. Antolović), Zeljko (od 74. Vinko), Pintarić, Vaš TRENER: Dražen Škvorc

RADNIK KRIŽEVCI: M. Tihelka, Pavlic, Mačković, Dimović, Ovčar, Mladen, Borovčak (od 46. Son), Seok (od 57. Stubičan), Maras, Babić (od 69. Bastašić), Kraljić TRENER: Siniša Budja

Četiri kaznena udarca, devet žutih kartona, dva crvena kartona, tri zgoditka, tri boda na kontu Radnika Križevci, epilog su prvog proljetnog kola 3. HNL Sjever. Očekivano, bio je to žustar susret, a Križevčani su Rudarima “vratili” za jesenski poraz. Rano dolaze Radnikovci u prednost. U gužvi u kaznenom prostoru netko od igrača Rudara igra rukom, a Petrović bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran je bio stari lav Tomislav Borovčak za svoj trinaesti prvenstveni zgoditak.

Nakon toga, Radnikovci i dalje napadaju, ali su neprecizni. Rudari polako se dižu i u 20. minuti Kraljić nespretno ruši Mesarića, a Petrović je i ovdje bez razmišljanja, opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Slunjski. Križevčani kao da su pali u laganu letargiju i Rudar preuzima inicijativu. Igrala se 20. minuta. Petrović je predvidio prekršaj na vrataru Tihelki, a loptu prema praznim vratim sprječava Mačković. Petrović pokazuje na bijelu točku, a Mačkoviću put svlačionice. Međutim, ovoga puta realizaciju je spriječila stativa i održala Križevce u pozitivnoj putanji.

Potom se lagano Križevčani bude. Munjeviti Ovčar sve više zadaje problema Međimurcima, a promašeni penal koštao ih je u 42. minuti. Tada Ovčar radi dar-mar po kaznenom prostoru, a Mladen hladokrvno plasira loptu za novo vodstvo Purgera i mirno drugo poluvrijeme. Do kraja poluvremena došlo je i do poravnanja u borju igrača, budući da je po drugi puta požutio Pintarić.

U nastavku igre posjed je u nogama Rudara, a Križevčani su strpljivi i sve opasnosti odbacuju. Igrala se sudačka nadoknada. Udarac iz kuta, gužva u kaznenom prostoru, oštar udarac igrača Rudara, a Tihelka fantastičnom obranom ispod grede vadi loptu. Novi udarac iz kuta, a novu gol šansu sa same crte čisti Mladen. Kreće kontra Križevaca. Dimović u priliku izbacuje Bastašića, koji je srušen u kaznenom prostoru, Petrović po četvrti puta, opravdano, pokazuje na bijelu točku. Međutim, u dvoboju Mladena i Rajfa, pobijedio je Rajf te se rezultat nije mijenjao.

OSTALI REZULTATI: Podravac – Podravina 4:3, Tehničar – Bjelovar 2:0, Virovitica – Polet 0:2, Papuk – Varteks 1:1, Mladost – Graničar Đ 2:0.