Desni branič hrvatske nogometne reprezentacije Josip Juranović imao je sjajan debi za svoj novi klub Union iz Berlina sudjelovavši u akcijama za oba pogotka za 2-1 (1-1) pobjedu protiv Wolfsburga, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u osmini finala Njemačkog kupa.

Nakon što je Wolfsburg poveo već u 5. minuti golom Waldschmidta, u 12. minuti Juranović je bio izravni asistent za izjednačujući pogodak svoje momčadi kojega je postigao Knoche. Juranović je uputio centaršut s lijeve strane točno na glavu Knocheu kojemu nije bilo teško zatresti mrežu. U 79. minuti Juranović je prošao po desnoj strani i ubacio na glavu Beckera, koji je spustio loptu u peterac gdje je natrčao strijelac Behrens i postigao pobjednički pogodak.

Juranović je odigrao čitav susret za Union.

Ranije u utorak u četvrtfinale se plasirao i Stuttgart koji je velikim preokretom u završnici susreta kao gost svladao drugoligaša Paderborn sa 2-1 (0-1). Paderborn je poveo autogolom Mavropanosa (4-ag) u samom otvaranju susreta te tu prednost dežao sve do 86. minute. Tada je Dias (86) uspio poravnati, da bi pobjedu Stuttgartu prije odlaska u produžetak osigurao Guirassy (90+5). Borna Sosa zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Stuttgarta.

U srijedu su na programu dvoboji RB Leipzig – Hoffenheim i Mainz 05 – Bayern, dok će se sljedećeg tjedna igrati susreti Sandhausen – Freiburg, Eintracht Frankfurt – Darmstadt, Nuernberg – Fort Duesseldorf i Bochum – Borussia Dortmund.