Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić ponovno je bio strijelac za Hoffenheim, ali to nije bilo dovoljno da njegova momčad izbjegne poraz na gostovanju u Frankfurtu, gdje je domaći Eintracht slavio sa 3-1 u dvoboju 2. kola Bundeslige.

Eintracht je prvo poluvrijeme završio s vodstvom 2-0 zahvaljujući golovima Huga Ekitikea (24) i Huga Larssona (33). Andrej Kramarić je u 54. minuti smanjio zaostatak Hoffenheima, ali je dvije minute poslije Omar Marmoush postavio konačnih 3-1.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za gostujuću momčad, a sa četiri pogotka je najbolji strijelac Bundeslige nakon nepotpuna dva kola.

Lovro Majer je bio u početnoj postavi Wolfsburga koji je na gostovanju u Kielu pobijedio Holstein sa 2-0, a hrvatski reprezentativac je zamijenjen na poluvremenu.

Maximilian Arnold (27) i Sebastian Bornauw (30) su u razmaku od tri minute s dva pogotka donijeli Wolfsburgu prvu pobjedu u novoj sezoni.

Hrvatski stoper Jakov Medić je odigrao 81 minutu u porazu njegovog Bochuma, koji je pred svojim navijačima izgubio sa 0-2 od Borussije Moenchengladbach.

Utakmicu sa šest pogodaka odigrali su Stuttgart i Mainz, ali je dvoboj završio bez pobjednika.

Pobjednika nije bilo ni u susretu Werdera i Borussije Dortmund u Bremenu, ali tamo nije bilo ni pogodaka.

Borussia Dortmund je i s bodom privremeno izbila na čelo ljestvice, a četiri boda ima i drugoplasirani Union Berlin koji je u petak sa 1-0 svladao St. Pauli, momčad sa začelja ljestvice.

Od 18.30 sati aktualni prvak Bayer u Leverkusenu dočekuje RB Leipzig u derbiju kola.

Njemačka – 2. kolo
Bochum – Borussia M. 0-2 (Kleindienst 67, Honorat 78)
Eintracht – Hoffenheim 3-1 (Ekitike 24, Larsson 33, Marmoush 56 / Kramarić 54)
Holstein – Wolfsburg 0-2 (Arnold 27, Bornauw 30)
Stuttgart – Mainz 3-3 (Millot 8, Leweling 15, Zentner 88-ag / Amiri 43-11m, Burkardt 62, Leitsch 90+4)
Werder – Borussia D. 0-0